Fudbal

Čelsi u drugom dijelu razbio Arsenal za pehar LE

Fudbaleri Čelsija osvojili su Ligu Evrope pobjedom od 4:1 nad Arsenalom.

Tobdžije su bile bolje u prvom poluvremenu, imale konstantno inicijativu, veći posjed i prečku Džake, ali u nastavku se sve okrenulo.

Čelsi koji je prvi put priprijetio tek u finišu prvog dijela preko Žirua, u nastavku je plesao.

Baš je Žiru odlično glavom dao prvi gol, a brzo je Pedro duplirao vođstvo.

Dva gola u prvih 15 minuta nastavka bila su previše za Arsenal, pa su plavci brzo povećali na 3:0 golom Azara sa penala.

Ivobi je umanjio zaostatak, ali je Azar drugim golom potvrdio ubjedljivu pobjedu i možda napravio pravi oproštaj od kluba, pošto se mjesecima spekuliše da će u Real Madrid.

Sigurno da po dobrom neće posljednji meč u karijeri pamtiti Peter Čeh čiji je tim ostao bez trofeja i Lige šampiona.

tok meča:

90′ Kraj meča!

72′ ŠOU u Bakuu. AZAR 4:1!

69′ Ivobi je uzvratio i smanjio zaostatak.

65′ Azar sa penala, leti Čelsi.

60′ GOLLL Leti Čelsi ka trofeju. Pedro je drugi strijelac – 2:0!

49′ GOLLL! Žiru je strijelac, Čelsi vodi!

46′ Nastavljen je duel…

45′ poluvrijeme u Bakuu.

39′ Prvi pravi pokušaj Čelsija, preko Žirua. Brani Čeh njegov pokušaj, i dalje je 0:0.

28′ Džaka pogađa prečku. Strašan šut fudbalera Arsenala i prva prava šansa.

25′ Nema praktično ništa vrijedno pomena. Arsenal ima inicijativu, ali je Čelsijev defanzivni blok zasada izuzetno kompaktan.

9′ Prvo uzbuđenje na meču. Priprijetio je Obamejang, ali nije najbolje reagovao pa je šutirao pored stative.

Posljednji meč u karijeri za Petera Čeha. Legendarni golman oprašta se od fudbala.

Sastavi za englesko finale:

“Plavci” će pokušati da ponove uspjeh iz 2013. godine, kada su u finalu Lige Evrope pobijedili Benfiku.

Klub sa “Stamford bridža” može se pohvaliti i trofejima UEFA klupa iz 1971. i 1998. godine, takmičenja koje je preteča današnje Lige Evrope.

Arsenal sa druge strane ima trofej Kupa pobjednika kupova iz 1994. godine.

Za “tobdžije” je ovaj susret važan i zbog činjenice da, za razliku od Čelsija, nisu kroz Premijer ligu obezbijedili plasman u Ligu šampiona.