Fudbal Liga šampiona

Čudesan preokret PSŽ-a, Atalanta eliminisana u suzama

Nevjerovatnim preokretom u posljednjim trenucima susreta, Pari Sen Žermen je pobijedio Atalantu 2:1 i plasirao se u polufinale Lige šampiona.

Najprijatnije iznenađenje fudbalske sezone u Evropi, bilo je na ivici velikog trijumfa.

Vodila je Atalanta od 27. minuta efektnim golom Pašalića i poslije promašaja Nejmara u prvom dijelu, kontrolisala zbivanja na terenu.

PSŽ je pojačao pritisak u posljednjih pola sata nakon ulaska Mbapea.

Najprije je u posljednjem minutu uz dosta sreće Markinjos iz peterca izjednačio, da bi nepuna tri minuta kasnije, Nejmar započeo akciju, koju je nastavio Mbape, a golom krunisao Čupo Moting.

Atalanta je bila na pragu velike pobjede, najveće u klupskoj istoriji, ali su na kraju momci trenera Gasperinija u suzama dočekali kraj meča.

Pari Sen Žermen će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča Lajpcig-Atletiko Madrid, koji je na programu sjutra od 21 sat.

ATALANTA – PSŽ 2:1
Markinjos 90, Čupo Moting 90+3. – Pašalić 26.

90+3′ – GOOOOLL! Čupo Moting poslije sjajne akcije Parižana,kakav preokret “svetaca”!

90′-GOOOLLL! Markinjos iz gužve u petercu Atalante za 1:1!

80′- Opet Mbape šutirao, ali preslabo za Sportijela. PSŽ je mnogo ofanzivniji u ovim trenucima.

74′- Mbape je pobjegao odbrani Atalante, šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je Sportijelo odbio loptu.

70′- Murijel na terenu, na klupi ide strijelac zasad jedinog gola Mario Pašalić.

60′- Tuhel više ne želi da čeka, Mbape ulazi umjesto Sarabije.

59′- Gomeza mijenja Malinovski, dok je Palomino na terenu umjesto Đimšitija.

58′- Atalanta propušta priliku, Đimšiti iz gužve pred golom Parižana šutira pored stative.

46′- Nastavljen je susret u Lisabonu.

Atalanta vodi lijepim golom Maria Pašalića. PSŽ je propustio nekoliko odličnih šansi preko Nejmara, ali je tim iz Bergama odigrao veoma dobro.

42′- Još jednom Nejmar u dobroj prilici, ali opet očajan šut.

35′- Pokušao je Nejmar iz slobodnjaka, ali bez veće opasnosti po Sportijela.

26′-GOOOLLL! Mario Pašalić je lijepo plasirao loptu sa 14 metara i savladao Navasa za prednost Atalante. Gol za tim iz Bergama u trenucima kada je PSŽ preuzeo kontrolu meča.

20′- Atalanta ima više loptu u posjedu, PSŽ uglavnom iz tranzicije traži šansu da ugrozi gol italijanskog kluba.

11′- Uzvraća Atalanta. Ubacivanje Gomeza, Hatebur glavom iskosa sa pet metara, ali Navas brani, pa je Atalanta dobila samo korner.

3′- Kakva šansa za “svece”.Zicer za Nejmara, međutim loš šut, dva metra pored gola.

3′- Prva prijeti Atalanta, iz dobre pozicije šutirao je Papu Gomez, ali je odbranio Navas. Utisak je da je mogao i bolje da šutira najbolji igrač Atalante.

1′-Počeo je susret u Lisabonu.

Jedan od favorita za titulu odmjeriće snage sa timom koji je zadivio Evropu ove sezone.

Momci iz Bergama, grada koji je bio žestoko pogođen pandemijom koronavirusa, pokušaće da još jednom zadive Stari kontinent.

Protiv Nejmara, koji zarađuje više nego cijeli tim Atalante, i ostalih zvijezda “svetaca”, imaće više nego težak posao.

U osmini finala Parižani su eliminisali Borusiju Dortmund, dok je Atalanta bila bolja od Valensije.

Pobjednik večerašnjeg duela odmjeriće snage u polufinalu sa boljim iz meča Lajpcig-Atletiko Madrid, koji je na programu sjutra od 21 sat.