Fudbal Liga šampiona (5. kolo)

Inter slavio i pomogao Realu, Atletiko propustio priliku da se osigura

Pobjedom u Menhengladbahu, fudbaleri Intera zadržali su šanse za plasman u osminu finala Lige šampiona i istovremeno omogućili Real Madridu da zavisi isključivo od sebe pred posljednju rundu.

“Neroazuri” su dobili meč u Njemačkoj rezultatom 3:2, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Lukakuu i upisali prvi trijumf u grupi B elitnog takmičenja.

Podsjetimo, Real je ranije izgubio od Šahtjora 2:0, pa će odluka o putnicima u nokaut fazu pasti iduće sedmice.

Borusija uoči presudnog, šestog kola ima osam bodova, Šahtjor i Real po sedam, Inter je sakupio pet.

Atletiko Madrid takođe strijepi, iako je večeras mogao da se osigura. “Kolčonerosi” su u džepu imali trijumf protiv Bajerna, ali je duel ipak završio 1:1.

Tim našeg Stefana Savića ima dva boda više od Salcburga, koji će dočekati Atletiko u posljednjoj rundi.

Liverpul je slavljem protiv Ajaksa 1:0 osigurao plasman u osminu finala, dok će Atalanta u direktnom duelu sa “kopljanicima” naredne srijede tražiti put do eliminacione faze.

Grupa A
Atletiko – Bajern 1:1 (Feliks 26 – Miler p. 86)
Lokomotiva – Salcburg 1:3

Grupa B
Borusija M. – Inter 2:3 (Plea 45, 76 – Darmijan 17, Lukaku 64, 73)
Šahtjor – Real Madrid 2:0

Grupa C
Porto – Man. siti 0:0
Marsej – Olimpijakos 2:1 (Paje p. 54, p. 74 – Kamara 33)

Grupa D
Liverpul – Ajaks 1:0 (Džons 58)
Atalanta – Mitjiland 1:1 (Romero 79 – Šolc 13)

Tok utakmica:

86.minut – GOOOL! Poravnao je Bajern u Madridu, Miler je bio siguran sa bijele tačke.

83.minut – Poništen izjednačujući pogodak Borusije protiv Intera, Tiram je smetao Handanoviću. VAR je spasao goste.

79.minut – Poništen gol Mančester Sitiju, Silva je bio u minimalnom ofsajdu.

79.minut – GOOOL! Atalanta konačno stiže do izjednačenja protiv Danaca. Romero za 1:1, ali klub iz Bergama mora juriti trijumf.

76.minut – GOOOL! Nije gotovo u Njemačkoj. Borusija smanjuje na 3:2, novi gol Plee.

74.minut – GOOOL! Marsej je okrenuo rezultat protiv Olimpijakosa. Ponovo penal i ponovo Paje precizan.

73.minut – GOOOL! Inter će po svemu sudeći zadržati šanse za plasman u osminu finala. Lukaku trese mrežu za 3:1 u Menhengladbahu.

64.minut – GOOOL! Lukaku koristi svoju snagu i Interu donosi novo vođstvo.

62.minut – Stativa Lautara Martineza, Inter nije bio miljenik fortune.

58.minut – GOOOL! Liverpul vodi u susretu sa Ajaksom. Džons je strijelac poslije neobjašnjivog kiksa golamma “kopljanika” Onane.

54.minut – GOOOL! Paje iz penala, sada je 1:1 u Marseju. To je prvi pogodak francuske ekipe u elitnom takmičenju.

46.minut – Nastavljeni su mečevi.

Poluvrijeme: Samo pet pogodaka na šest utakmica. Mreže miruju na Enfildu, Atletiko hita ka nokaut fazi, Inter primio gol tik pred odlazak na odmor.

45.minut – GOOOL! Izjednačenje u M’gladbahu, Plea je poravnao protiv Intera.

33.minut – GOOOL! Odličan potez Kamare, ljevicom je spakovao loptu u mrežu. Olimpijakos vodi na Velodromu.

26.minut – GOOOL! Promjena rezultata u derbiju, Atletiko stiže do prednosti zahvaljujući Feliksu.

17.minut – GOOOL! Darmijan za vođstvo Intera. Snažan šut iskosa sa desne strane i kiks golmana domaćih Zomera.

13.minut – GOOOL! Mitjlinad je iznenađujuće poveo u Bergamu. Sjajan pogodak dao je Šolc.

6.minut – Liverpul je bio blizu vođstva. Kurtis Džons je uzdrmao stativu poslije udarca sa distance.

2.minut – Stefan Savić je u startnoj postavi Atletika.

1.minut – Počeli su mečevi od 21 sat. Podsjetimo, Šahtjor je nešto ranije savladao Real Madrid 2:0, dok je Salcburg bio bolji od Lokomotive 3:1.

Najava:

Na rasporedu su utakmice u grupama od A do D, a bez dileme, najveću pažnju privlači okršaj Atletika i Bajern Minhena.

Ekipa našeg Stefana Savića biće na velikom iskušenju, pošto u Madrid dolazi branilac titule i tim koji je dobio sva četiri dosadašnja meča u Ligi šampiona.

Inter prvu pobjedu traži u Menhengladbahu, a meč od velikog značaja odigraće se na Enfildu gdje Liverpul dočekuje Ajaks.

Nagual
Nagual

Nije Inter nista pomogao Realu… Realu treba svakako pobjeda u zadnjem mecu, sve da je Inter i izgubio i dobio veceras.. a mogu i sa bodom da prodju ako Sahtjor izgubi..

Som
Som

Prosta matematika ti nije jaca strana. Da je Inter izgubio sinoc, Real M. ne bi zavisio od sebe jer bi MGladbah bio na +4 od Reala, a Sahtjor međusobno bolji. U toj situaciji, pobjeda Sahtjora protiv Intera bi direktno eliminisala Real, bez obzira na ishod meča Real-MGladbach.