Fudbal liga šampiona

Festival golova u LŠ: Liverpul osvojio Madrid, Milan na nuli, Mesi sredio Lajpcig

Liga šampiona još jednom je pokazala kakvu magiju nosi – kiša golova na gotovo svim mečevima, pregršt preokreta i uzbuđenja – veče za pamćenje, čak 35 pogodaka na osam utakmica.

Pari Sen Žermen je zahvaljujući Mesiju srušio Lajpcig sa 3:2. Argentinac je bio dvostruki strijelac u drugom trijumfu “svetaca”, koji su lideri grupe A sa sedam bodova.

Liverpul je perfektan nakon tri kola, a uspješnu seriju nastavio je u Madridu gdje je pao Atletiko sa 3:2. Milner i Keita su donijeli visoku prednosti gostima, a onda je Grizman dospio u centar pažnje.

Njegovim pogocima Atletiko je poravnao na 2:2, a onda je Grizman početkom nastavka pocrvenio. Liverpul je igrača više iskoristio i slavio golom Salaha sa bijele tačke.

U istoj grupi, Porto je minimalcem “tukao” Milan i sada su “rosoneri” pred ispadanjem. Italijanski velikan je na nuli i već u narednoj rundi moraće da se revanšira “zmajevima” kako bi ostao konkurentan za drugo mjesto.

Ajaks je u okviru grupe C zgromio Borusiju Dortmund, a još ubjedljiviji u grupi D bio je Real Madrid. Kraljevski klub je deklasirao Šahtjor sa 5:0, proslavio se Vinisijus, dok je Inter prema očekivanjima prizemljio Šerif (3:1).

GRUPA A
PSŽ – Lajpcig 3:2 (Mbape 10, Mesi 67, p. 74 – Silva 28, Mukijele 57)
Klub Briž – Mančester siti 1:5

GRUPA B
Atletiko Madrid – Liverpul 2:3 (Grizman 20, 34 – Milner 8, Keita 13, Salah p. 76)
Porto – Milan 1:0 (Dijas 65)

GRUPA C
Ajaks – Borusija Dortmund 4:0 (Rojs ag. 11, Blind 23, Entoni 57, Ale 72)
Bešiktaš – Sporting Lisabon 1:4

GRUPA D
Inter – Šerif 3:1 (Džeko 35, Vidal 58, De Fraj 67 – Til 52)
Šahtjor – Real Madrid 0:5 (Krivcov ag. 37, Vinisijus 51, 56, Rodrigo 65, Benzema 90+1)

TOK MEČEVA:

90+4.minut – Mbape promašuje penal, ostaje 3:2 u Parizu.

76.minut – GOOOL! Liverpul ponovo vodi u Madridu. Sada je 3:2 za “redse”, Salah sa bijele tačke nije pogriješio. Podsjetimo, gosti imaju igrača više.

74.minut – GOOOL! Mesi iz penala, hladnokrvno i mirno. PSŽ ponovo vodi, spektakl i na Parku prinčeva – 3:2.

72.minut – GOOOL! Ajaks igra lepršavo i u potpunosti je zgromio Borusiju. Sada je 4:0, Ale glavom.

67.minut – GOOOL! PSŽ pokazuje karakter. Mesi je izjednačio u susretu sa Lajpcigom.

67.minut – GOOOL! Inter može da odahne. Stižu “neroazuri” do 3:1, pogodio je De Fraj.

65.minut – GOOOL! Poker Reala. Rodrigo je nastavio goleadu Madriđana.

65.minut – GOOOL! Konačno se zatresla mreža i na Dragao stadionu. Porto je poveo protiv Milana zahvaljujući Dijasu.

58.minut – GOOOL! Inter vraća vođstvo protiv moldavske senzacije. Vidal je strijelac.

57.minut – GOOOL! Lajpcig je preokrenuo u Parizu. Mukijele za 2:1, PSŽ u velikom problemu.

57.minut – GOOOL! I Ajaks stiže do 3:0. Entoni je pogodio u metu, Borusija nokautirana u Amsterdamu.

56.minut – GOOOL! Real rješava pitanje pobjednika u Ukrajini. Ponovo Vinisijus, sada je 0:3 u Kijevu.

52.minut – Atletiko ostaje sa desetoricom. Grizman, dvostruki strijelac, dobija crveni karton.

52.minut – GOOOL! Šok na Meaci, sjajni Šerif je riješen da pomrsi račune i Interu. Til je savladao Handanovića i poravnao rezultat.

51.minut – GOOOL! Real vodi sa 2:0. Vinisijus nije omanuo nakon nevjerovatnog dodavanja Modrića.

Poluvrijeme – veoma uzbudljivo na svih šest terena. Samo u Portu nema golova, a najviše ih je u Madridu gdje je neriješeno 2:2. Inter i Real su uoči odmora stekli prednost, Ajaks ima lagodno vođstvo protiv Borusije, dok Lajpcig muči PSŽ.

39.minut – GOOOL! Nevjerovatan autogol u Kijevu. Krivcov je nespretno zahvatio loptu ispred Benzeme, Real uz mnogo sreće vodi u Ukrajini.

35.minut – GOOOL! Inter je načeo Šerif. Upisao se Džeko, važan momenat za “neroazure”.

34.minut – GOOOL! Grizman je ponovo razgalio navijače Atletiko. “Kolčonerosi” su ekspresno poravnali protiv Liverpula.

28.minut – GOOOL! Uzvraća Lajpcig na Parku prinčeva. Andre Silva trese mrežu “svetaca” nakon odlične asistencije Anhelinja.

23.minut – GOOOL! Ajaks blista na Johan Krojf areni. Holanđani su duplirali vođstvo, strijelac lijepog gola je Blind.

20.minut – GOOOL! Stiže reakcija Atletika. Dobro postavljeni Grizman smanjuje vođstvo “redsa” na 2:1. Francuz je dobro reagovao nakon udarca Kokea.

13.minut – GOOOL! Liverpul poveća prednost protiv Atletika. Keita je dao efektan gol iz voleja, nakon smušene reakcije odbrane domaćih,

11.minut – GOOOL! Raduju se igrači Ajaksa. Tadić je izveo slobodnjak iskosa sa desne strane, a Rojs glavom sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

10.minut – GOOOL! Pravi početak za PSŽ. Mbape je zatresao mrežu Lajpciga na Parku prinčeva.

8.minut – GOOOL! Vodi Liverpul u Madridu. Milner je skrenuo loptu nakon udarca Salaha i prevario Oblaka.

1.minut – počele su utakmice…

NAJAVA:

PSŽ u grupi A, lišen usluga Nejmara i Ikardija, čeka nezgodni Lajpcig. Bundesligaš je bez bodova nakon dva kola, uz gol razliku 4:8.

Derbi večeri je susret Atletiko Madrida i Liverpula. Prvak Španije pokušaće da ostane neporažen u dvoboju sa sve boljim “redsima” koje predvodi Mo Salah.

Porto, u istoj grupi, domaćin je desetkovanom Milanu. Podsjetimo, “rosoneri” ne znaju za trijumf u povratničkoj kampanji u elitnom takmičenju, pa je jasno kakav ulog za njih nosi okršaj na Dragao stadionu.

Spektakl se očekuje u Amsterdamu, gdje Borusija Dortmund stiže na noge ultra ofanzivnom Ajaksu.

U grupi D, Real MaAdrid u Kijevu gostuje Šahtjoru, dok Inter spram sebe ima Šerif, najveće iznenađenje u dosadašnjem toku.