Fudbal Liga šampiona

Siti preokretom srušio PSŽ, Milan šokirao Atletiko, Sporting poslao Borusiju u Ligu Evrope

Nejmar i Marez u duelu

Mančester siti je pobijedio PSŽ 2:1 i obezbijedio plasman u osminu finala Lige šampiona sa prvog mjesta, dok je Milan trijumfom na terenu Atletika iz Madrida 1:0, sačuvao šanse za mjesto u nokaut fazi.

Derbi večeri donio je dobar fudbal. Tokom prvog dijela dominirao je Siti, ali nije iskoristio prilike.

Kažnjen je početkom nastavka kada je Mbape na dodavanje Mesija dao gol za 0:1.

Ipak, nije to pokolebalo “građane”, koji su poslije dvije akcije preko Sterlinga i Žesusa došli do velika tri boda.

Milan je bio bez pobjede i samo sa jednim bodom, ali je večeras nagrađen za hrabru igru.

Dva minuta prije kraja Žunior Mesijas savladao je Oblaka za poraz ekipe Stefana Savića.

Liverpul je savladao Porto 2:0, potvrdio primat u grupi, a drugo mjesto odlučiće se u posljednjem kolu.

Porto ima pet bodova i dočekuje Atletiko koji ima četiri, dok će Milan sa istim brojem poena kao i Madriđani ugostiti Liverpul.

Real nije dozvolio novi šok protiv Šerifa. Slavio je rutinski sa 3:0 i obezbijedio osminu finala.

Madriđani imaju dva boda više od Intera, kojeg će dočekati u posljednjem kolu, a biće to direktan meč za prvo mjesto u grupi jer su obje ekipe već u nokaut fazi.

Plasman među 16 najboljih u Evropi osigurao je Sporting iz Lisabona.

Sa 3:1 slavio je portugalski tim u direktnom meču sa Borusijom Dortmund, koja će na proljeće igrati u Ligi Evrope.

Sa dva pogotka utakmicu je obilježio Pedro Gonkalveš.

LIGA ŠAMPIONA, 5. KOLO

GRUPA A

MANČESTER SITI – PSŽ 2:1
Sterling 63, Žesus 76. – Mbape 50.
KLUB BRIŽ – LAJPCIG 0:5
Nkunku 12,90, Forsberg 17, 45, Silva 27.

TABELA: SITI 12, PSŽ 8, LAJPCIG 7, BRIŽ 4.

GRUPA B

LIVERPUL – PORTO 2:0
Alkantara 52, Salah 70.
ATLETIKO M. – MILAN 0:1
Mesijas 88.

TABELA: LIVERPUL 15, PORTO 5, ATLETIKO 4, MILAN 4.

GRUPA C

BEŠIKTAŠ – AJAKS 1:2
Gezal 22. – Aler 54, 69.
SPORTING – BORUSIJA D. 3:1
Gonkalveš 30, 39, Poro 81. – Malen 90.

TABELA: AJAKS 15, SPORTING 9, BORUSIJA 6, BEŠIKTAŠ 0.

GRUPA D

INTER – ŠAHTJOR 2:0
Džeko 61, 67.
ŠERIF – REAL 0:3
Alaba 31, Kros 45, Benzema 56.

TABELA: REAL 12, INTER 10, ŠERIF 6, ŠAHTJOR 1.

TOK UTAKMICA:

90′-GOOLL! Malen je ublažio poraz Borusije u Lisabonu, ali je to slaba utjeha za njemački tim.

90′-GOOOL! Nkunku za 0:5 u Brižu. Lajpcig je blizu Lige Evrope.

88′-GOOOLL! Šok u Madridu. Centaršut Kesija i gol Žuniora Mesijasa za vođstvo Milana.

81′-GOOOLL! Borusija na koljenima u Lisabonu, Poro daje gol za 3:0. Ako ne daju dva pogotka do kraja, momci iz Dortmunda večeras će biti eliminisani iz Lige šampiona.

76′-GOOOL! Sjajna akcija Sitija i gol Žesusa. Preokret u Mančesteru.

70′-GOOLL! Mo Salah, Liverpul je duplirao vođstvo protiv Porta.

70′- Slab fudbal u duelu Atletika i Milana. I dalje bez golova.

63′-GOOOOL! Izjednačenje u Mančesteru. Rahim Sterling bio je snalažljiv u petercu Parižana.

56′-GOOOL! Rješava i Real utakmicu i plasman dalje. Benzema za 3:0 u Tiraspolju.

52′-GOOOL! Vodi Liverpul, pogodio je Tijago Alkantara.

50′-GOOOLLL! Kilijan Mbape je utišao navijače Sitija, 1:0 za PSŽ na “Etihadu”! Asistirao mu je Mesi.

46′- Nastavljeni su susreti.

Poluvrijeme. Nema golova u Mančesteru, iako su gosti dva puta izbacivali loptu sa gol linije, a Gundogan iz dobre pozicije pogodio stativu. Malo je nedostajalo da u finišu iz kontre Mbape kazni domaće za promašaje. Real, Lajpcig i Sporting imaju sigurnu prednost.

45′-GOOOL! Toni Kros je duplirao vođstvo Reala koji ide ka pobjedi i plasmanu u nokaut fazu.

45′-GOOLL! Emil Forsberg drugi put večeras za ogromnih 4:0 Lajpciga u Brižu.

39′-GOOOL! Ponovo Pedro Gonkalveš, Borusija je u problemu u Lisabonu.

31′-GOOOL! Real je probio bedem Šerifa u Moldaviji preko Davida Alabe. Austrijanac je dao gol iz slobodnog udarca.

30′-GOOLL! Pogodak u Lisabonu. Sporting vodi 1:0 protiv Borusije, strijelac je Pedro Gonkalveš.

27′-GOOOLL! Njemci se ne zaustavljaju, treći pogodak za Lajpcig je djelo Andrea Silve.

17′-GOOOL! Opet Lajpcig, sada je pogodio Forsberg.

12′-GOOLL! Nkunku za vođstvo Lajpciga u Brižu. Prvi gol večeras.

1′- Počelo je šest utakmica. Sa posebnom pažnjom pratićemo derbi koji se igra u Mančesteru.

Derbi je na “Etihadu”, gdje će se sastaju Mančester siti i Pari Sen Žermen.

“Građani” žele da se revanširaju rivalu za poraz u prvom dijelu takmičenja u Francuskoj, ali bi ih i remi održao na prvom mjestu.

Milan će posljednji voz za ostanak u Evropi i u drugom dijelu sezone pokušati da uhvati u Madridu protiv Atletika našeg Stefana Savića.

Real gostuje Šerifu, koji je u Madridu šokirao “merengese”, a Dortmund će igrati na terenu Sportinga u Lisabonu.