Fudbal Liga šampiona

Bez pobjednika u Madridu, odluka o finalisti pašće na Stamford Bridžu

Fudbaleri Reala i Čelsija remizirali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Susret u Madridu bio je spektakularan u uvodnih pola sata, nakon čega je viđena izuzetno oprezna igra sa obje strane.

Počelo je promašenim zicerom Vernera, ali u 14. minutu Čelsi je ipak našao put do mreže rivala.

Igrači Reala nisu uspjeli da u ofsajd zamku “upecaju” Pulišića koji je snalažljivom reakcijom matirao Kurtou.

Sredinom poluvremena Benzema je zaprijetio udarcem sa distance, pogodio je spoljni dio stative, a to je zapravo bila najava izjednačenja.

Francuz je u 29. minutu, nakon glavometa u šesnaestercu rivala, zakucao loptu pod prečku Čelsijevog gola.

Nastavak meča nije donio veća uzbuđenja, pa će odluka o putniku u finale biti donesena u Londonu iduće sedmice.

U srijedu uveče sastaće se PSŽ i Mančester Siti.

Real Madrid – Čelsi 1:1 (Benzema 29 – Pulišić 14)

Tok meča:

Kraj utakmice, završilo je 1:1.

88.minut – ozbiljan pokušaj Varana, udarac glavom, ali je lopta zakačila jednog igrača Čelsija i završila pored stative.

79.minut – Zijeh je probao iz slobodnog udarca, ali rutinski posao za Kurtou.

77.minut – Asensio dobija šansu u finišu, teren je napustio Marselo.

70.minut – Bez ijedne prave prilike u drugom poluvremenu. Čelsi ima prednost u posjedu, Real igra povučeno i vrijeba šansu iz kontranapada.

65.minut – Azar mijenja Vinisijusa. Kod Čelsija trostruka promjena. Izlaze Pulišić, Verner i Aspilikueta – ulaze Zijeh, Haverc i Džejms.

46.minut – nastavljen je meč, nema promjena u sastavima.

Poluvrijeme – veoma uzbudljiv susret u Madridu, vidjeli smo dva gola, po jedan na obje strane. U posljednjih 15 minuta opao je ritam meča, ali razumljivo s obzirom na nepovoljne vremenske uslove.

29.minut – GOOOL! Kraljevski klub stiže do poravnanja. Benzema je bio snalažljiv poslije pravog glavometa u kaznenom prostoru. Asistencija je pripisana Milatau, dok je napadač Reala pokazao kakav je golgeter.

23.minut – Prva prilika za Real, Benzema je bio blizu da izjednači rezultat. Francuz je strahovitim udarcem sa dvadesetak metara pogodio stativu.

14.minut – GOOOL! Čelsi vodi u Madridu. Pulišić se sjajno snašao nakon duge lopte Ridigera. Reprezentativac SAD je nakon ne baš dobrog prijema uspio da se oslobodi Kurtoe, a onda precizno pogodi mrežu rivala.

10.minut – Zicer sa Čelsi i nevjerovatan promašaj Vernera. Njemac sa svega pet metara nije uspio da matira koncentrisanog Kurtou. Akcija je potekla od Maunta koji je dugo vukao loptu, a onda je nakon njegovog izlokiranog udarca Pulišić namjestio gol šansu Verneru koji se potom obrukao.

1.minut – počeo je susret na stadionu Alfredo di Stefano. Pravdu dijeli Holanđanin Dani Makeli.

Sastavi timova:

Real: Kurtoa; Militao, Varan, Naćo; Karvahal, Kros, Kazemiro, Modrić, Marselo; Vinisijus, Benzema.
Čelsi: Mendi; Aspilikueta, Kristensen, Tijago Silva, Ridiger, Čilvel, Kante, Žoržinjo; Pulisić, Maunt, Verner.

Najava utakmice:

Uoči same završnice elitnog evropskog takmičenja najviše se govorilo o Superligi, a upravo su Real i Čelsi bili jedni od osnivača takmičenja koje je ubrzo doživjelo krah.

Čelsi se povukao, dok je Real i dalje istrajan u namjeri da odvoji u ligi najmoćnijih.

Zanimljivo, ovo je prvi susret kraljevskog i londonskog kluba u Ligi šampiona, a do sada su igrali dva puta u evropskim takmičenjima.

Čelsi je na putu do četvrtfinala eliminisao Atletiko Madrid i Porto, dok je Real bio uspješniji od Atalante i Liverpula.

Podsjetimo, drugi polufinalni meč igraće Pari Sen Žermen i Mančester Siti.