Fudbal 1.CFL

Demonstracija moći Budućnosti za kraj jesenjeg dijela šampionata

Fudbaleri Budućnosti u derbiju su potvrdili potpunu dominaciju u domaćem šapionatu.

Izabranici trenera Milinkovića pobijedili su drugoplasirani Dečić u gostima 4:0.

Tako su na najbolji način pokazali zašto imaju 15 bodova prednosti i šansu da odu na +18 ako slave protiv Petrovca u meču u kom su potpuni favoriti.

Budućnost su do osme uzastopne pobjede vodili Grbić sa dva i Božović i Ivanović sa po jednim golom.

Sutjeska je golovima Grivića i Boža Markovića stigla lako do 2:0 protiv Petrovca, ali je u nastavku meča strijepila. Imali su gosti šanse, na kraju i dali gol, ali nijesu mogli do preokreta. Marko Marković je bio jedini strijelac za Petrovac.

Rudar je u velikom stilu završio prvi dio šampionata.

Pljevljaci su golovima Kotorca i Strikovića ostvarili treći uzastopni trijumf, a slavili su na gostovanju Jezeru 2:1.

Iskra je slavila u gostima kod Zete 2:0.

Meč je odredilo isključenje Akovića u 51. minutu.

Nakon toga su Vuković i Rogošić lijepim slobodnjakom donijeli tri boda svom timu.

U posljednjem meču dana Podgorica je preokretom slavila protiv Titograda 2:1 golovima Čelebića i Sentokua.

Rezultati:

Jezero – Rudar 1:2 (Mujeci 48′ – Kotorac 13′, Striković 76′)
Sutjeska – Petrovac 2:1 (Grivić 5′, Marković 36′ – Marković 62′)
Dečić – Budućnost 0:4 (Božović 6′, Grbić 33′, 66′, Ivanović 51′)
Zeta – Iskra 0:2 (Vuković 65′, Rogošić 83′)
Podgorica – Titograd 2:1 (Čelebić 38′, Sentoku 79′ – Brnović 25′ p.)

Tabela: Budućnost 46(-1), Dečić 31, Sutjeska 30, Podgorica 27, Iskra 24, Jezero 22, Rudar 22, Titograd 17, Petrovac 12 (-1).

Tok mečeva:

Završeni su svi mečevi.

79′ Gol Sentokua. Podgorica vodi!

Gotovo u Golubovcima, pobjeda Iskre.

83′ Golčina Rogošića. Savršeno izveden slobodan udarac sa 20 metara. Od stative je završila lopta u golu.

65′ Iskra vodi u Golubovcima golom Ivana Vukovića. Domaći imaju fudbalera manje pošto je isključen Aković.

Kraj u Tuzima. Ubjedljiva Budućnost ima 15 bodova više od Dečića.

38′ Gol za izjednačenje Titograda. Čelebić je uzvratio.

25′ Greška golmana Ivezića, kažnjava je Brnović sa penala. Titograd vodi u gradskom derbiju.

66′ Gol u Tuzima. Budućnost ima prednost od 4:0. Odlična akcija i gol Grbića.

Kraj u Nikšiću. Sutjeska nije blistala u nastavku, ali je sačuvala pobjedu protiv Petrovca.

51′ Gol broj tri za Budućnost. Igor Ivanović kažnjava lošu reakciju odbrane Dečića.

62′ Gol za Petrovac u Nikšiću. Marković je strijelac glavom.

Rudar u sjajnom maniru završava jesenji dio i pobjeđuje Jezero.

76′ GOL! Rudar ponovo vodi u Beranama. Striković strijelac!

33′ GOL! Budućnost vodi 2:0 u Tuzima. Petar Grbić je uvećao prednost Podgoričana.

48′ GOL! Jezero je poravnalo sa bijele tačke. Siguran Mujeci. 1:1.

6′ GOL! Draško Božović je najbolji strijelac Budućnosti i pokazuje zašto. Vode “plavi” protiv Dečića.

36′ GOL! Sutjeska je na 2:0. Božo Marković sa 25 metara uz obilatu pomoć golmana Petrovca.

1′ Igra se i duel Dečića i Budućnosti.

5′ GOLL! Vodi i Sutjeska, strijelac Grivić poslije prekida.

1′ Počeo meč u Nikšiću.

13′ GOLL! Dejan Kotorac doveo je Rudar do prednosti.

1′ Počelo je u Beranama.

Prvi meč igraće Jezero i pljevaljski Rudar.

Od 13:30 na teren će Sutjeska i Petrovac. Derbi između Dečića i Budućnosti zakazan je za 14 sati.

Pola sata kasnije igraće Zeta i Iskra, dok će u 15 sati na teren Podgorica i Titograd.

Tabela: Budućnost (-1) 43, Dečić 31, Sutjeska 27, Podgorica 24, Zeta 24, Jezero 22, Iskra 21, Rudar 19, Titograd 17, Petrovac (-1) 12.

Fenix
Fenix

Popravlja se infrastruktura i treba raditi na obuci trenera i podizanju kvaliteta lige.

PG CG
PG CG

Konacno FK Buducnost tamo gdje je odavno trebala da bude. Da dominira nad boranijom u CG ligi.

Mare
Mare

Isto je ovo previse. Treba nam zanimljivije prvenstvo. Moraju da budu svi timovi bolji da bi napredovali u evropskim utakmicama.