Fudbal

Budućnost opet podbacila, lideru bod u Tuzima

Fudbaleri Dečića i Sutjeske igrali su neriješeno bez pogodaka u susretu 26. kola Prve crnogorske lige.

Nikšićani, koji su u Tuzima nastupili dosta oslabljeni, bili su za nijansu bolji rival, a šansu utakmice propustio je Stefan Lončar koji je pogodio prečku.

Sutjeska je zadržala 15 bodova više od Budućnosti, jer je aktuelni šampion remizirao sa Komom 1:1.

Izabranici Vladimira Vermezovića poveli su golom Dušana Bakića na startu meča, a bod ekipi sa Zlatice osigurao je Marko Kažić u 37. minutu.

U nastavku meča Kom je propustio niz sjajnih prilika da preokrene. Najprije Boris Kopitović nije iskoristio penal, njegov šut zaustavio je Milan Mijatović, da bi nekoliko desetina sekundi kasnije Radoš Dedić uzdrmao prečku.

Iskra je trijumfovala u Pljevljima protiv Rudara 2:0 pogocima Filipa Kukuličića i Irfana Šahmana.

U susretu Petrovca i Mladosti nije bilo pogodaka, dok je duel u Radanovićima između Grblja i Iskre odgođen zbog vjetra.

Rezultati:

Dečić – Sutjeska 0:0

Rudar – Iskra 0:2 (Kukuličić 57, Šahman 88)

Grbalj – Zeta (odgođeno)

Budućnost – Kom 1:1 (Bakić 4 – Kažić 37)

Petrovac – Mladost 0:0

Tok mečeva:

Kraj u Podgorici, Budućnost opet nije slavila pred svojim navijačima, čak je Kom bio bliži trijumfu.

18:30h Počeo je i posljednji susret ove runde između Petrovca i Mladosti.

56′ Dominira Kom protiv šampiona, sada je šansu propustio Beganović, a da rezultat ostane nepromijenjen opet se pobrinuo Mijatović fenomenalnom reakcijom.

52′ Opet sreća na strani Budućnosti. Prečku je uzdrmao Dedić, štoper Koma, koji je snažno tukao glavom ali se ispriječio okvir gola “plavih”.

50′ PROMAŠEN PENAL, Milan Mijatović je sjajno pročitao namjeru Borisa Kopitovića, ostaje 1:1.

49′ PENAL za Kom, Milić je srušio Sekulića.

Krenulo je drugo poluvrijeme na stadionu pod Goricom.

37′ GOOOOL! Kom dolazi do izjednačenja u Podgorici, strijelac je Marko Kažić, bivši talenat Budućnosti.

Završeno je u Tuzima i Pljevljima. Sutjeska je remizirala bez golova sa Dečićem, dok je Iskra trijumfovala protiv Rudara 2:0.

88′ GOOOOL! Iskra dolazi do 2:0 u Pljevljima i praktično rješava susret protiv Rudara. Šahman je strijelac.

4′ GOOOOOL! Budućnost odlično otvara meč protiv Koma. Bila je to kombinacija mladih igrača. Bakić je pogodio, a Roganović upisao asistenciju.

17.00h Počeo je susret Budućnosti i Koma…

57′ GOOOOL! Prva promjena rezultata danas, Iskra vodi na stadionu pod Golubinjom.

46′ Nastavljeni su susreti u Tuzima i Pljevljima…

45′ Kraj prvih poluvremena, bez golova na dva meča.

31′ Nema promjene rezultata, a ni mnogo uzbuđenja.

13′ Prvi ozbiljniji pokušaj Sutjeske. Bakrač je bio na prvoj stativi, ali je ostalo 0:0.

1′ Počelo je u Tuzima.