Fudbal liga šampiona

Siti prvi finalista Lige šampiona, Marez presudio Parižanima

Fudbaleri Mančester Sitija prvi put u klupskoj istoriji boriće se za trofej Lige šampiona.

“Građani” su duplom pobjedom u polufinalu zasluženo eliminisali Pari Sen Žermen.

Nakon trijumfa 2:1 na Parku prinčeva, četa Pepa Gvardiole večeras je na Etihadu slavila sa 2:0.

Oba pogotka za Siti djelo su Rijada Mareza.

Prvi je stigao u 11. minutu nakon što se lopta srećno odbila do Alžirca, dok je Marez bio precizan i u 63. minutu nakon sjajne kontre i asistencije Fila Fodena.

Pari Sen Žermen, koji je večeras bio oslabljen neigranjem Kilijana Mbapea, stvorio je dvije dobre prilike preko Markinjosa i Anhela Di Marije, ali je mreža Edersona ostala netaknuta.

“Sveci” su utakmicu završili sa igračem manje, pošto je Di Marija u 69.minutu zaradio crveni karton zbog udaranja Fernandinja.

Rival Mančester Sitija u finalu biće bolji iz susreta Čelsija i Real Madrida.

Mančester Siti – Pari Sen Žermen 2:0 (prvi meč 2:1)
Marez 11, 63

Tok utakmice:

Kraj susreta, Mančester Siti je prvi finalista LŠ!

77.minut – Umalo da se Foden upiše u strijelce, pogodio je stativu!

69.minut – Crveni karton za Di Mariju zbog udaranja Fernandinja.

63.minut – GOOOOL! Marez ponovo, Siti vodi sa 2:0 i čini se da je ovo polufinale upravo prelomljeno. Brutalna kontra “građana” koju je pogotkom završio Alžirac.

54.minut – Strahovit udarac Fodena, brani Navas.

46.minut – Nastavljen je duel na Etihadu, nema promjena u sastavima.

Poluvrijeme – Siti vodi 1:0 na polovini meča, u ukupnom skoru 3:1 i mnogo je bliži finalu. Očekujemo ulazak Mbapea, karta na koju PSŽ mora igrati u nastavku susreta.

45+2.minut – Solidna prilika za domaće. Najprije je gađao Marez iskosa sa desne strane, odbranio je to Navas, a potom je udarac Silve izblokiran.

30.minut – Period igre bez većih uzbuđenja, Siti je preživio dvije opasne prilike gostiju i sada kontroliše dešavanja na terenu.

19.minut – Nova šansa za PSŽ. Bernardo Silva je bio neoprezan, izgubio je loptu, a Di Marija udarcem sa distance iznenadio Edersona. Argentinac je bio zamalo neprecizan.

16.minut – Prečku pogađa Markinjos, umalo da Parižani ekspresno poravnaju rezultat. Brazilac nije imao sreće, umalo da zatrese mrežu Sitija kao što je bio slučaj i na Parku prinčeva.

11.minut – GOOOL! Vodi Siti, strijelac Marez. Akcija je krenula od golmana Edersona koji je dugom loptom lansirao Zinčenka. Uslijedila je povratna za De Brujne čiji je šut izblokiran, ali se lopta odbila do usamljenog Mareza koji nije pogriješio!

7.minut – sporna situacija, Kujpers pokazuje na bijelu tačku, Zinčenko je igrao rukom. Presudiće VAR. Nema penala za PSŽ!

1.minut – počeo je susret na Etihadu. Igra se po teškom terenu, pošto je prethodno u Mančesteru padao grad.

Najava utakmice:

Mančester Siti u boljem raspoloženju dočekuje okršaj sa prošlogodišnjim vicešampionom.

Građani su na Parku prinčeva, prije šest dana, slavili preokretom 2:1.

Podsjećamo, Mančester Siti nikada u svojoj istoriji nije nastupio u finalu elitnog evropskog takmičenja.

Bolji iz večerašnjeg okršaja će se u borbi za trofej sastati s pobjednikom dvomeča Čelsi – Real Madrid.

Prvi susret ovih timova završio je 1:1.

Sastavi:

Mančester siti: Ederson – Voker, Stouns, Dijaš, Zinčenko – Fernandinjo – Bernardo, Gundogan – Marez, Foden, de Brujne.

PSŽ: Navas – Florenci, Markinjos, Kimpembe, Dijalo – Paredes, Erera – Nejmar, Verati, Di Marija – Ikardi.