Fudbal Liga šampiona - osmina finala

Bajern moćan na Stamfordu, Barsa neporažena u Napulju

Fudbaleri Bajern Minhena jednom nogom već su u četvrtfinalu Lige šampiona.

Prvak Bundeslige je večeras na Stamford Bridžu preslišao Čelsi sa 3:0 i pravo čudo bi trebalo da se dogodi pa da Bavarci ispuste tu prednost u revanšu na Alijans areni.

Bajern je do ubjedljivog trijumfa stigao golovima u drugom poluvremenu. Gnabri je sa dva brza pogotka najavio pobjedu gostiju, da bi Levandovski u 76. minutu zapečatio sudbinu “plavaca”.

Susret Napolija i Barselone na San Paolu završio je neriješeno 1:1.

Poveli su domaći efektnim golom Mertensa na isteku pola sata igre, a izjednačenje Kataloncima osigurao je Grizman u 57. minutu.

Revanš mečevi zakazani su za 18. mart.

NAPOLI – BARSELONA 1:1 (Mertens 30 – Grizman 57)

ČELSI – BAJERN 0:3 (Gnabri 51, 54, Levandovski 76)

Tok utakmica:

89.minut – isključen je Vidan na San Paolu…

83.minut – Čelsi ostaje sa desetoricom, crveni karton za Markosa Alonsa.

76.minut – gooool! Bajern je na ubjedljivih 3:0 u Londonu. Svoju dobru igru kruniše i Levandovski. Njemci već mogu da slave plasman u četvrtfinale.

Sjajan podatak – od ukupno 11 pogodaka u Ligi šampiona ove sezone, Levandovski je čak devet dao na strani.

63.minut – Ter Štegen je sada sačuvao Barsu u duelu jedan na jedan sa Kaljehonom.

61.minut – Insinje se sjajno oslobodio Pikea i Vidala, nakon čega Ter Štegen brani udarac napadača Napolija.

57.minut – goool! Izjednačila je Barselona na San Paolu. Semedo se ubacio nakon dodavnja Busketsa i našao dobro postavljenog Grizmana. Francuz donosi povoljnih 1:1.

54.minut – gooool! Blic krig Bavaraca. Isti tandem u centru pažnje. Levandovski asistent, Gnabri egzekutor.

51.minut – gooool! Bajern stiže do prednosti na Stamford Bridžu. Upisao se Gnabri nakon odlične asistencije Levandovskog.

46.minut – nastavljeni su mečevi…

POLUVRIJEME – Napoli vodi protiv Barse zahvaljujući Mertensu, Bajern agilniji u Londonu, ali mreže miruju…

43.minut – Umalo da Čelsi kazni promašaje rivala. Šutirao je Markos Alonso, ali dobro je reagovao Nojer.

42.minut – Dobra akcija Napolija. Rui je našao Kaljehona, ovaj iz prve proslijedio loptu do Manolasa, ali Grk šutira pored gola.

35.minut – Šampion Bundeslige sada već ima za čime da žali. Prečku trese Miler.

31.minut – Bajern ređa prilike, Levandovski ponovo ne uspijeva da nađe put do mreže “plavaca”.

30.minut – gooool! Majstorija Mertensa, Napoli vodi. Tukao je Belgijanac sa ivice šesnaesterca i pogodio lijevi ugao. Ter Štegen nije ni pokušao da interveniše.

To je 121. pogodak Mertensa za Napoli, kojim se izjednačio sa Hamšikom na listi najboljih strijelaca u istoriji kluba.

28.minut – Još jedan pokušaj ekipe iz Minhena, Miler je priprijeto “plavcima”.

15.minut – Bavarci su opet bili blizu vođstva, sada je u prilici bio Levandovski. Na sreću po Čelsi, Kabaljero je odlično skratio ugao, ušao u šut Poljaku i izbacio loptu u korner.

11.minut – Dobra šansa za Bajern. Sjajno je izbačen u prostor Koman, našao se jedan na jedan sa Kabaljerom, ali je šutirao pored gola u spoljni dio mreže.

10.minut – pokušaj Mertensa sa distance, ali lak posao za Ter Štegena.

1.minut – počeli su mečevi…

Najava utakmica:

Napoli je trenutno šestoplasirani tim italijnskog prvenstva i ne pruža partije shodno igračkom potencijalu. Navijači tog kluba nadaju se da će svijetli trenuci doći u elitnom evropskom takmičenju.

Barselona je minulog vikenda preuzela čelnu poziciju u Primeri, a u trijumfu nad Eibarom (5:0) eksplodirao je Lionel Mesi sa četiri pogotka, koga se, s razloga, Napolitanci najviše pribojavaju.

Prije skoro osam godina Čelsi i Bajern sastali su se u finalu Lige šampiona i tada su “plavci” podigli veliki srebrni pehar. Bavarci, lideri Bundeslige, spremaju revanš a najviše se uzdaju u nezaustavljivog Roberta Levandovskog.

Tim Frenka Lamparda napravio je dobru uvertiru pred večerašnji okršaj, savladavši gradskog rivala Totenhem.