Fudbal

Sutjeska juri ka tituli, Budućnost na -11

Sutjeska je poslije 14. kola prve fudbalske lige stekla čak 11 bodova prednosti u odnosu na Budućnost!

Nikšićani su u derbiju runde pobijedili lako Mladost 2:0, dok je Budućnost istim rezultatom izgubila na gostovanju timu Rudara.

Sutjeska je savršeno otvorila meč na Starom aerodromu. Već u petom minutu Radulović je kao posljednji igrač odbrane srušio Ivanovića, direktan crveni karton i slobodan udarac poslije kog je Marković donio prednost gostima. To je praktično presudilo pobjednika. Mladost se trudila imala i neke šanse, ali nije uspjela do gola. Tačku je stavio drugim golom Marković nakon velike greške Nikole Vukčevića.

Budućnost nije uspjela da sruši neugodnu tradiciju u Pljevljima. Podgoričani su izubili 2:0 i omogućili rivalu da ode na +11. Oba gola pala su u drugom dijelu. Prvo Vuković u 51. pa onda Đalović u sudijskoj nadoknadi za trijumf Rudara.

Goleada je viđena u Radanovićima gdje je Grbalj preokrenuo protiv Koma. Radovala se i Iskra na gostovanju Zeti.

Petrovac je u posljednjem meču kola pobijedio Dečić 1:0 i Tuzanima prepustio fenjer.

Rezultati, CFL:

Mladost – Sutjeska 0:2 (Marković 8′, 53′)
Rudar – Budućnost 2:0 (Vuković 51′, Đalović 95′)
Grbalj – Kom 3:2 (Pavlović 14′, Vuković 55′, Korać 62′ – Popović 5′, Milošević 47′)
Zeta – Iskra 1:2 (Rogošić 42′ – Kukuličić 22′, Došljak 90′)
Petrovac – Dečić 1:0 (Muharemović 61′)

Tabela: Sutjeska 36, Budućnost 25, Grbalj 20, Zeta 19, Iskra 17, Rudar 16, Kom 16, Mladost 15, Petrovac 12, Dečić 11.

tok mečeva:

95′ Greška Mijatovića i gol Đalovića. Poraz Budućnosti!

90‘ Golčina Došljaka u Golubovcima, Iskra blizu tri boda.

Gotovo u Podgorici. Sutjeska 2:0 slavila protiv Mladosti i virtuelno ima +11 u odnosu na Budućnost!

62′ Gol Koraća za preokret Grblja.

51′ Gol u Pljevljima. Rudar vodi protiv Budućnosti, Vuković daje gol.

55′ Gol da je Vuković, ponovo je neriješeno u Radanovićima.

81′ Čuda radi Ljuljanović na Starom aerodromu.

Iskra ima igrača manje u Golubovcima isključen je Karaklajić. Gotova su poluvremena na tri meča koja su počela u 13:30, igra se samo na Starom aerodromu.

42′ Gol za Zetu. Izjednačenje donosi Rogošić.

53′ Božo Marković drugim golom donosi prednost od 2:0 svom timu. Velika greška Nikole Vukčevića dovela je do gola Sutjeske.

22′ Kukuličić je dao gol za Iskru, protiv bivšeg kluba Zete.

45′ Kraj poluvremena na Starom aerodromu. 1:0 vodi lider!

14′ Pavlović se upisao u strijelce glavom i donio je Grblju poravnanje.

5′ Vrlo lijep gol Popovića i Kom vodi protiv Grblja.

1′ Počinju još tri meča, sada ćemo pratiti dešavanja sa četiri terena.

28′ Crveni karton za trenera Mladosti, Smiljanića, zbog prigovora.

11′ Adrović je probao da poravna. Dobar šut sa 18 metara, malo pored gola.

8′ Miloš Vučić je odlično izveo slobodan udarac, Ljuljanović je odbio. Natrčao je Marković i poslao loptu u mrežu!

5′ Radulović kao posljednji igrač odbrane ruši Igora Ivanovića. Šćepanović mu pokazuje direktan crveni karton.

1′ Počeo je meč i odmah šansa za Stijepovića koji iskosa sa desne strane šutira pored gola. Mladost prva prijeti.

Derbi se igra prvi, već od 13 sati. Iz Mladosti najavljuju da će ići na pobjedu koja bi ih pogurala u nastojanjima da se bore za Evropu.

Pobjedi Mladosti nada se i Budućnost, koja gostuje u Pljevljima i nada se da nakon ove runde može umanjiti za ostatak za ekipom Peca Rakojevića.