Siti i Real blizu četvrtfinala Lige šampiona

Gabrijel Žesus

Mančester siti i Real zakoračili su ka četvrtfinalu Lige šampiona.

“Građani” su kao gosti u Budimpešti savladali Borusiju Menhengladbah 2:0.

Od starta je ekipa Pepa Gvardiole krenula ofanzivno ka golu njemačkog tima i inicijativu je nakon centaršuta Kansela krunisao Bernardo Silva.

Nije se ni u nastavku promijenio odnos snaga, a Silvu je poslije gola upisao i asistenciju.

Pronašao je Žesusa, koji je 25 minuta prije kraja zaključao utakmicu.

Real je pobijedio u Bergamu, iako je desetkovan doputovao u Italiju.

Rano isključenje Frojlera omogućilo je Madriđanima da imaju više loptu u posjedu i napadaju.

Gol odluke dao je Floran Mendi u 86. minutu, preciznim udarcem sa oko 20 metara.

ATALANTA – REAL 0:1
Mendi 86.

BORUSIJA M. – MANČESTER SITI 0:2
Silva 29, Žesus 65.

Tok mečeva:

86′-GOOOLLL! Real koristi igrača više, Mendi je poentirao za vođstvo u Bergamu. Precizno je pogodio sa 20 metara.

65′-GOOOLL! Gabrijel Žesus, 0:2 u Budimpešti. Siti grabi ka ubjedljivoj pobjedi pred revanš.

46′- Nastavljene su utakmice.

Na poluvremenu jedan gol i to Silve za vođstvo Sitija u Njemačkoj. Real nakon što je dobio igrača više ofanzivniji, ali nije našao put do mreže Atalante.

29′-GOOOLL! Prednost za Siti. Centaršut Kansela i gol glavom Bernarda Silve.

18′- Frojler je srušio Mendija na 18 metara od gola i dobio direktan crveni karton. Tako je procijenio njemački sudija Štiler, koji je smatrao da je bio posljednji igrač odbrane.

1′- Počeli su mečevi.

Real Madrid će gostovati Atalanti uz mnogo kadrovskih problema. Trener Zinedin Zidan neće večeras moći da računa na Benzemu, Azara, Karvahala, Ramosa, Valverdea, Rodriga i Marsela.

Međutim, Madriđani u Italiju dolaze nakon četiri uzastopne pobjede u prvenstvu koje su ih vratile u trku sa titulu.

Atalanta je pobjedom nad Napolijem prošlog vikenda napravila odličnu uvertiru za meč sa najtrofejnijim evropskim klubom.

Zanimljivo bi trebalo da bude i u Budimpešti, gdje će Borusija dočekati Mančester siti. “Građani” su pobijedili u 18 posljednjih utakmica u svim takmičenjima i idu ka tituli u Premijer ligi i kao favoriti dočekuju duel u Mađarskoj.