Budućnost se približila vrhu, porazi Zete, Rudara i Mladosti

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Kom 1:0 i poslije remija Sutjeske u Tuzima imaju samo bod manje od lidera poslije osmog kola Telekom Prve lige.

Podgoričani su u Danilovgradu, gdje su bili domaćini jer je Gradski stadion suspendovan slavili zahvaljujući pogotku Ilije Tučevića u 54. minutu. U prvom dijelu meča blizu gola bio je i Ivan Pejaković, ali je prečka u toj situaciji bila saveznik Zlatičana.

Sutjeska je ostala neporažena i poslije osmog kola, ali sada ima samo bod više od Budućnosti jer je remizirala bez golova u Tuzima.

Iskra je iznenadila Rudar pod Golubinjom i došla do tri boda golom iskusnog Došljaka u posljednjem minutu.

Grbalj je gubio od Zete poslije realizacije Nikole Krstovića, ali su provjereni napadači Ivan Vuković i Žarko Korać kreirali preokret.

Tri boda osvojio je i Petrovac protiv Mladosti. Odlučio je pogodak Mladena Popovića.

Došljak 90′

Tabela: Sutjeska 18, Budućnost 17, Zeta 14, Grbalj 10,  Mladost 9, Rudar 9, Iskra 9, Petrovac 7, Kom 7, Dečić 7.

Tok utakmica:

kraj završeni su svi mečevi

90’GOOOOLL! Došljak trese mrežu Rudara, Iskra nosi tri boda iz Pljevalja.

54′ GOLLLLLLLLLL Tučević je pogodio za vođstvo Budućnosti.

50′ GOLL ŽArko Korać za preokret Grblja.

46′ Nastavljeni mečevi

45′ Gotova su prva poluvremena, golovi samo u Radanovićima.

37′ GOLLLLLLLLLLLL Vuković je poravnao u Radanovićima.

30′- Samo jedan na četiri meča koji su počeli prije pola sata.

15′- Prva velika šansa za Budućnost. Pejaković je oštro šutirao, ali je prečka sačuvala gol Koma.

11′-GOOOLL! Prednost za Zetu u Radanovićima, strijelac je Nikola Krstović.

1′-Počele su preostale četiri utakmice domaćeg šampionata.

Završen je susret u Petrovcu, pogodak Popovića bio je dovoljan da domaći tim savlada Mladost i produbi krizu kluba sa Starog Aerodroma.

85′ Piranić pa Adrović bili su u šansi, ali nema gola.

83′ Dobar pas Petrovića, Marko Burzanović je bio u šansi,  ali pored gola.

80′ Još sam 10 minuta nade za Mladost.

65′ GOLLLLLLL Popović se našao na pravom mjestu, nakon što je Ljuljanović odbranio sjajan pokušaj Jamamota.

59′ STATIVU pogađa Ćetković, nakon lijepog šuta.

53′ Prvi pravi pokušaj Mladosti. Dobra akcija Vlahović je na kraju pronašao Petrovića čiji udarac sa 11 ipo metara brani golman Petrovca.

48′ Zanimljiv napad domaćih, ali je Đurišić omeo Vučinića da bolje reaguje u petercu.

45′ Kraj prvog poluvremena. Prilično neubjedljivo izdanje dva tima pod Malim Brdom.

40′ Popović je za Petrovac imao dosta prostora na desnoj strani, ipak stizao ga je Đurišić, pa je igrač domaćih šutirao iskosa sa nekih 18 metara, daleko pored gola.

19′ Vučinić je priprijetio golu Mladosti, ali je udarac sa 20 metara malo skrenut.

9′ Prva prijetnja po gol domaćih. Ćetković iz slobodnog udarca, malo preko gola.

1′ Krenuo je susret pod Malim brdom.

Vodeća Sutjeska igraće u Tuzima protiv Dečića, dok će Budućnost, zbog kazne Disciplinske komisije Fudbalskog saveza, u Danilovgradu biti domaćin Komu.

U Radanovićima igraće Grbalj i Zeta, dok će u Pljevljima rivali biti Rudar i Iskra.