Fudbal Telekom prva liga

Kojašević i Nikolić presudili Petrovcu, Rudar bolji od Podgorice

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su Petrovac 3:0 u utakmici sedmog kola crnogorskog  šampionata.

Mreže su na stadionu kraj Bistrice mirovale sve do 69. minuta kada je Kojašević iz slobodnog udarca donio vođstvo šampionu.

Trijumf braniocu titule osigurao je rezervista Nikolić sa dva pogotka u finišu meča.

Sutjeska je tako napravila lijepu uvertiru pred gostovanje ekipi Budućnosti, u srijedu, u vanrednom kolu.

Rudar je sa 2:1 savladao Podgoricu. Janketić sa bijele tačke i Faria tresli su mrežu gostiju, dok je u sudijskom dodatku konačan ishod postavio Vujović iz jedanaesterca.

Susret Grblja i Zete u Radanovićima završio je bez pogodaka.

Prva liga, 7.kolo:

Grbalj – Zeta 0:0
Rudar – Podgorica 2:1 (Janketić p. 15, Faria 24 – Vujović p. 90+4)
Sutjeska – Petrovac 3:0 (Kojašević 69, Nikolić 83, 90+2)
18:00 Iskra – Kom
20:30 Titograd – Budućnost

Tok utakmica:

90+4.minut – GOOOL! Smanjuje Podgorica preko Vujovića sa 11 metara, do kraja još 60 sekundi…

90+2.minut – GOOOL! Stiže još jedan potpis Nikolića, Sutjeska na ubjedljivih 3:0.

83.minut – GOOOL! Sutjeska rješava pitanje pobjednika, Nikolić je pogodio za 2:0.

69.minut – GOOOL! Efektnim udarcem iz slobodnjaka Kojašević donosi prednost šampionu.

46.minut – Nastavljeni su mečevi.

Poluvrijeme: Tri utakmice, dva gola – oba u Pljevljima. Rudar vodi 2:0, mreže miruju u Nikšiću i Radanovićima.

24.minut – GOOOL! Nova radost Pljevljaka, Tijago Faria duplirao je vođstvo protiv Podgorice.

15.minut – GOOOL! Poveo je Rudar, precizan sa bijele tačke bio je Janketić.

1.minut – Počela su tri susreta sedmog kola.

Najava kola:

Od 15.30 sati na rasporedu su tri utakmice – Sutjeska dočekuje Petrovac sa imperativom pobjede. A Nikšićani su uvijek dobro igrali sa “nebeskoplavima” kod kuće: 22 utakmice, 14 pobjeda, šest remija i samo dva poraza.

Grbalj u Radanovićima igra sa Zetom, dok Rudar pod Golubinjom gosti Podgoricu i traži prvi domaći trijumf.

I Iskra želi da održi korak za visokim plasmanom – Danilovgrađani na kampu FSCG na Starom aerodromu (18.00) dočekuju nepredvidivi Kom.

Lider Budućnost gostuje OFK Titogradu (20.30, RTCG 2) – “plavi” su slavili na posljednja tri gradska derbija.