Kakva pobjeda! Kakav kraj meča!
I kada su gotovo svi izgubili nadu da se može doći do pobjede, pojavio se Edvin Kuč i zakucao loptu u mrežu rivala u posljednjim sekundama meča!
Naši su imali težak meč protiv disciplinovanog rivala, ali na kraju – veliko slavlje!
Pokazalo se da u fudbalu nema lakih mečeva, osim na papiru.
Crna Gora je napadala, Farani se branili, ali na kraju nisu uspjeli da otkinu bod.
Od starta smo krenuli kako je i najavljeno, vrlo ofanzivno i sa namjerom da se što prije postigne gol.
Imali smo šansu već u 4.minutu preko Jovetića koji je u šesnaestercu primio dugu loptu, pokušao petom da pronađe Krstovića, ali Farani su otklonili opasnost u posljednjem trenutku.
Već u 9.minutu je bilo 3:0 u kornerima.
Međutim, gosti su se brzo oslobodili pritiska i uslijedila je ravnopravna borba. Farani su počeli da ”dišu”, napadi naših su utihnuli, što je protivnik iskoristio da dođe do dva vezana kornera, ali je naša odbrana je oba puta dobro reagovala.
Odličnu priliku naša selekcija je imala u 30.minutu. Janković je uputio centaršut u šesnaesterac, na lopti je najbrži bio Vukčević, međutim, morao je da ukliza da bi uputio udarac ka protivničkom golu, što je uticalo na samu preciznost šuta i ova prilika je ostala neiskorišćena.
Ponovo su Sokoli bili blizu vođstva u 37.minutu. Loša reakcija odbrane gostiju, lopta se odbila do Stevana Jovetića, koji je šutirao sa nekih 25 metara, golman je već bio savladan jer je udarac ispratio samo pogledom, ali je imao sreće – lopta je pogodila spoljni dio mreže!
Odmah početkom nastavka selektor Prosinečki se odlučio na dvije izmjene. Umjesto Lončara i Vukotića u igru su ušli Camaj i Kuč. Ulazak Camaja se odmah osjetio, jer je brzim driblinzima uspio da stvori dvije prilike. Prvo centaršut za Krstovića, a nakon toga i za Jankovića.
Prvi ozbiljniji udarac ka golu gostiju uputio je Radulović u 73.minutu, ali po sredini gola. Odlično je bio postavljen golman Lamhauge.
Do narednog udarca čekalo se 10 minuta, a upisan je šut Vujačića u 83-em nakon prekida, koji je otišao preko prečke.
Potom najbolja šansa za naše od početka meča, na samo tri minuta do kraja. Pas za Krstovića koji je sam krenuo na odbranu Farana, namjestio je šut na lijevu nogu, ali kada su svi očekivali gol, još jednom brani Lamhauge.
Meč je ušao u nadoknadu i kada su gotovo svi digli ruke i vidjeli remi, dogodilo se čudo u režiji našeg napada.
Akcija nije bila tečna, ali su izabranici Roberta Prosinečkog uspjeli da stvore gužvu u šesnatestercu gostiju. Nakon nekoliko odbitaka, lopta je stigla do Edvina Kuča koji nije mnogo razmišljao , opalio je pod prečku i smjestio tačno gdje treba, za eksploziju na stadionu u Nikšiću!
Sokoli nakon ove pobjede zauzimaju drugo mjesto u grupi iza Češke koja je savladala Gibraltar 4:0 i ima maksimalnih 6 bodova koliko i naš tim, ali bolju gol razliku.
Selekcija Crne Gore naredni susret igra upravo protiv Češke kojoj gostujemo 6.juna.
TOK MEČA:
KRAJ MEČA! Pobjeda Crne Gore 1:0 nad Farskim Ostrvima!
96′ – GOOOL!!! – Kuč u posljednjim sekundama!!!!
90′ + 2 – Naši i dalje napadaju u talasima. Gosti se disciplinovano brane.
87′ – Najbolja prilika za naš tim! Pas za Krstovića koji je sam krenuo na odbranu Farana, namjestio je šut na lijevu nogu, ali kada su svi očekivali gol, još jednom brani golman Lamhauge.
83′ – Upisan je šut Vujačića nakon prekida, koji je otišao preko prečke.
73′ – Prvi ozbiljniji udarac u nastavku! Šut Radulovića sa nekih 17 metara, ali po sredini gola. Odlično postavljen golman Lamhauge.
70′ – Nove izmjene u sastavu naše selekcije. Iz igre su izašli Janković i Vešović, ušli su Bakić i Radulović.
60′ – Igra u prvoj trećini nastavka podsjeća na početak meča, ali i dalje nemamo priliku iz kategorije stopostonih. Lopta je konstantno na polovini Farana, naši i dalje traže gol.
53′ – Ulazak Camaja se odmah osjetio. Brzim driblinzima je uspio da stvori dvije prilike. Prvo centaršut za Krstovića, a nakon toga i za Jankovića. Naši su krenuli izuzetno ofanzivno nakon odmora.
46′ – Počeo je drugi dio meča. Selektor Prosinečki se odmah odlučio na dvije izmjene. Umjesto Lončara i Vukotića u igri su Camaj i Kuč.
II POLUVRIJEME
Kraj I poluvremena – izuzetno tvrda utakmica. Crna Gora je krenula ofanzivno i dominirala u uvodnim minutima, da bi potom Farani uspostavili ravnotežu i do kraja nisu dozvolili našima da previše kombinuju. Imali smo dvije dobre prilike preko Vukčevića i Jovetića u 35. i 37.minutu, ali su obojica bili neprecizni. Čekamo nastavak i nadamo se boljoj igri naših…
37 ‘ – Kakva šansa za Jovetića! Loša reakcija odbrane gostiju, lopta se odbila do našeg fudbalera, koji je prihvatio i šutirao sa nekih 25 metara, golman je već bio savladan jer je udarac ispratio samo pogledom, ali je imao sreće – lopta je pogodila spoljni dio mreže!
30′ – Najbolja prilika za naše od početka meča! Janković je uputio centaršut u šesnaesterac, na lopti je najbrži bio Vukčević, međutim, morao je da ukliza da bi uputio udarac ka protivničkom golu, što je uticalo na samu preciznost šuta i ova prilika je ostala neiskorišćena.
23′ – Gosti su se u potpunosti oslobodili pritiska i sada gledamo ravnopravan meč, bez većih prilika. Naši su pokušali par puta dugom loptom, jednom je Marušić bio blizu da je primi u kaznenom prostoru, ali je golman protivničkog tima istrčao na vrijeme.
17′ – Farani konačno malo ”dišu”. Pritisak naših je utihnuo, što su iskoristili gosti i uspjeli da dođu do dva vezana kornera. Naša odbrana je oba puta dobro reagovala.
9′ – Napadi Crne Gore ne prestaju. Već je 3:0 u udarcima iz ugla.
4’ – Uvodni minuti meča pripadaju Crnoj Gori. Napadi se nižu jedan za drugim, a prvu priliku smo imali preko Jovetića koji je u šesnaestercu primio dugu loptu, pokušao petom da pronađe Krstovića, ali Farani su otklonili opasnost u posljednjem trenutku.
I POLUVRIJEME
Situacija je jasna – ”Sokoli” žele maksimalan učinak iz prva dva kola, jer je imperativ opravdati ulogu favorita na domaćem terenu protiv ovakvih rivala.
Farani su, pak, mnogo ozbiljniji i jači rival nego Gibraltar i kako je selektor izjavio uoči meča – meč je lagan samo na papiru, jer nema lakih duela na ovom nivou takmičenja.
U istom terminu u našoj grupi, Češka gostuje selekciji Gibraltara.
Peti tim je selekcija Hrvatske koja je prije tri dana eliminisana u četvrtfinalu Lige nacija od Francuske u Parizu, nakon penala.
Blago nama kako će te nas oveselit sledeće utakmice!
disciplinovani farani, svaka čast, neće se niko protiv njih naigrati, samo gledajte.
Prosinečki osim Camaja promašio sve izmjene, ali na sreću pobjeda se piše.
Pa ovaj je izmjena, koji je dao gol. Slabo si ispratio.
Sta li si ti gledao sinoc legendo? Smanji taj tehno
Kuc je usao sa klupe.
Bravo za Edvina
Bravo momci,mora to jos mnogo bolje,ali opet dobro je kad se uzimaju bodovi to je ono najbitnije…. Da je vjecna !!! 🇲🇪🇲🇪🇲🇪
Bravo Rozajac, kakav gool u zadnjim sekundama 👏👏👏
Nema vise slabih Reprezentacija u Evropi!Svako zna da se brani i da igra disciplinovano,a da ne pricam o kondiciji ovih Timova!Crna Goraj je pobjedila i bitna su 3 boda i kraj!
Neka neko javi gradonacelniku PG Sasi Mujovicu (koji je na skorasnjem iftaru izjavio: “Hvala Bosnjacima sto CG dozivljavaju kao svoju zemlju”),da Edvin Crnu Goru ne dozivljava kao svoju zemlju,nego da je Crna Gora NJEGOVA zemlja,a malo bi neko od njih ovako ljubili grb svoje drzave kao Edvin .Da je Vječna 🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪
odličan komentar na mjestu malom svetosavcu je izbacila sklopka pa brlja svašta …. sve su to s pravom Crnogorci
Da je Mujovic i njegova sekta dozivljava ka Edvin Kuc bili bismo srecna zemlja. Svaka cast Edvine, ti si brat Crnogorac, a izrodi neka navijaju za Srbiju, Tursku itd.
E mos mislit da nam se potrefilo da dodje francuska u niksic na onu poljanu…. Date ljudi vise ili napravite stadion od 20 h ili renovirajte onaj u pg trece nema ,pa ovo je tuga od terena a tek od stadiona. Ne mozes rucat supu iz supaljeg tanjira. Dejo majstore ol ulagat sto u ovaj fudbal legendo ? Sramota sto… Više »
Hahahahaha.Dejo je napravio sve stadione u CG,a nije to njegov posao.To je posao države.
Ovo je sramota sta ovaj Dejo radi 2 god ne moze da popravi travu u Pg krenuo je kvalifikacije sa Mugosom Jankovicem I Vesovicem toliko igraca u regionu koji mogu da dobio cg dozvolu on je gurnuo Prosineckog bez ijednog pojacanja. Dejo uropasti nam fudbal pogledaj kako Srbijanci I Bosanci kradu igrace trzni se malo Dejooooo ukopa nas
Stadion je u vlasništvu Glavnog grada i dok je gradonačelnik bio Vuković sve je bilo ok.Kako ovi dođoše na vlast teren se pretvori u livadu i skoro godinu dana ga ne popravljaju.Zato se uporno igra u Nikšiću.Je li to slučajno?
Na sto jada, ali pobjeda je pobjeda 🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪🇲🇪
Jedva mora ovo bolje
Kakav raspad od igre i tima. Sramno, zaista.
Razguli
Mora se priznati, po strani srećna pobjeda, al ne valja ovo ništa. Loš, loš fudbal
Robi me podsjeća na Šolu, vjerujem iskreno mu stalo, al nije za trenera. Dodatno treba se zahvaliti Vešoviću, Marušiću, Vukčevićima, Lončar zalutao posve. Vidjelo se koliko toliko malo zivosti ulaskom Radulovića i Kuča. Što prije mlade uključiti u A selekciju
najbolje tebe da izaberu
Marušiću se zahvaliti koji igra na vrhunskom nivou?
Kako to pišeš sramota ti ne voliš Mila ni DPS Milo kaže da su dobro igrali i tako je ti ne voliš državu.
Niko ne mrzi kao izdajnik svoju zemlju.
Dobro Lipi moj,ti nisi relevantan jer ne navijaš za CG
ti si sraman, izrode
Brasvooo … !
Na 100 crnija jada. E i nas jednom Bog da pogleda u kraj. E ajd sa Srećom pa dako se konačno plasiramo na SP.
a sto cemo mi tamo na SP….ovo je treceligaski fudbal u Evropi u svijetu necu ni da pominjem, svi kopacke o zid i bavite se necim drugim…katastrofa od reprezentacije…
Onda su tebi i Česi katastrofa. Mora da Srbi igraju po tvome, vidju lijepo.
Hahahhahahaha.Ako prođemo ,onda nije trećeligaški.Češka stalno igra velika takmičenja,a jedva je dobila Farane.
Ajde tiket mi zavisi od vas .. .
Tačno sam znao da će ovaj divan , istorijski dan, da pokvare seniori.
Zamijeni Krstovića. Ne ide mu…
90% naseg posjeda je u nogama Vujacica, Loncara i Sipcica…Joveta se ne vidi…kakva je ovo igra?
saljimo energiju sokolima
ajmo roberte…………
najbolje bi bilo da su nam dosli francuzi…………
idemo na pobjedu sokoli…………