Prekinut derbi sezone, Budućnost na kocku stavila titulu

Derbi pretposljednjeg kola Telekom Prve lige između Budućnosti i Mladosti prekinut je 20 minuta prije kraja kod vođstva gostujućeg tima 1:0 jer su navijači domaćih počeli da pale stolice na sjevernoj tribini, a potom nakon zahtjeva sudije Milovana Milačića odbili da izađu sa stadiona.

Crnogorski klupski fudbal doživio je još jedan jak udarac. Utakmica koja je najavljivana kao derbi sezone, na kraju nije završena.

Gledali smo blijed fudbal, ali je inicijalna kapisla za izgrede pristalica Budućnosti bio vodeći gol Mladosti. Ivan Knežević je sa golom sastavio imenjaka Novovića, koji je savladao Dragojevića.

Nedugo zatim “Varvari” su počeli da pale stolice, arbitar Milačić je prekinuo meč i dao rok organizatoru da za 20 minuta isprazni sjevernu tribinu. Kako se to nije dogodilo, meč je i definitivno prekinut, pa će Disciplinska komisija FSCG imati pune ruke posla uoči posljednjeg kola.

Izvjesno je da će bodovi za “zelenim stolom” pripasti Mladosti, ali je pitanje hoće li “plavima” biti oduzet neki bod, koji bi mogao da je košta titule.

Iskra je pobijedila Sutjesku, iako su Nikšićani odigrali mnogo bolje. Međutim, ekipa Nikole Rakojevića nije iskoristila šanse pred golom Danilovgrađana i bila je kažnjena. Jedini pogodak postigao je Jasmin Muhović i izbacio sastav sa stadiona kraj Bistrice iz trke za titulu.

Zeta je potvrdila da je ovog proljeća najbolja ekipa u Crnoj Gori. Sjajnom igrom su izabranici Duška Vlaisavljevića sa 3:0 slavili na Cetinju. Dva pogotka dao je Kalezić, a u strijelce se upisao i Balša Božović.

Prvu pobjedu i uopšte do premijernih bodova ovog proljeća stiglo je i Jedinstvo, koje je na svom terenu iznenadilo indisponirani Petrovac 3:1.

Bokelj se sa stilom oprašta od elite, pobjedom nad Dečićem 2:1, dok nije bilo golova u Pljevljima.

Telekom Prva liga, 32. kolo

Budućnost – Mladost 0:1

Novović 59.

Jedinstvo – Petrovac 3:1

Kriještorac 45, Nakahara 49, Hajrović 89. – Vujović 31.

Rudar – Grbalj 0:0

Iskra – Sutjeska 1:0

Muhović 44.

Bokelj – Dečić 2:1

Pajović 40, Macanović 78 – Đuranović 45.

Lovćen – Zeta 0:3

Kalezić 12, 59, Božović 55.

Tabela: Budućnost 54 (-1), Zeta 54, Sutjeska 52, Mladost 51 (-1), Dečić 49, Iskra 48, Grbalj 43, Rudar 42, Petrovac 39, Lovćen 34, Bokelj 34, Jedinstvo 11.

Tok mečeva:

I definitivno je prekinuta utakmica pod Goricom. S obzirom da sjeverna tribina sa najvatrenijim pristalicama Budućnosti nije ispražnjena, arbitar i delegat odlučili su da meč i definitivno prekinu. Budućnosti prijeti kazna, vidjećemo da li će uticati na konačan epilog sezone.

89′- GOOOOLLL! Jedinstvo stiže do prvih bodova u nastavku sezone, Hajrović pogađa mrežu za 3:1.

83′- Nevjerovatno koliko šansi je propustila Sutjeska u Danilovgradu. Iskra i dalje vodi 1:0.

78′-GOOOOLL! Bokelj ponovo vodi, strijelac je Macanović.

78′- Prekinut je meč na stadionu Budućnosti! Sudija Milovan Milačić poslao je ekipe u svlačionicu zbog vatre na tribini na kojoj se nalaze navijači “plavih”. Arbitar traži da se isprazni tribina sa navijačima Budućnosti.

75′- I dalje je prekid pod Goricom, pristalice domaćih skandiraju “Miki odlazi” treneru Budućnosti Vukotiću.

68′- Navijači Budućnosti pale stolice na sjevernoj tribini, trenutno je prekinut meč pod Goricom.

59′-GOOOOLLL! Šok pod Goricom, vodi Mladost! Odlično je ubacio loptu Knežević, a Novović sa nekoliko metara zakucao loptu pod prečku.

59′-GOOOOLLL! Ponovo Kalezić, 3:0 za ekipu sa Trešnjice, koja igra sjajno na Cetinju.

55′-GOOOLLL! Balša Božović je strijelac, 2:0 za Zetu.

49′-GOOOOLL! Preokret u Bijelom Polju. Japanac Nakahara daje gol i vodi domaćin sada 2:1.

46′- Nastavljene su utakmice Telekom Prve lige.

Bez golova pod Goricom, praktično bez šansi. Dobre vijesti za Budućnost pred nastavak meča stižu iz Danilovgrada,gdje Sutjeska gubi u Danilovgradu.

45′-GOOOOLL! Kriještorac je krunisao nešto bolju igru Jedinstva. 1:1 u Bijelom Polju.

45′- GOOOLLL! Izjednačenje u Kotoru, Đuranović je dao gol za Dečić.

44′-GOOOLLL! Iskra stiže do pogotka protiv Sutjeske. Muhović je savladao Giljena.

40′-GOOOLLL! Bokelj vodi protiv Dečića. Efektan gol Pajovića iz voleja.

31′-GOOOOLLL! Vujović trese mrežu Jedinstva, prednost za Petrovac u Bijelom Polju.

30′-Samo gol za pola sata, mršav učinak u prvoj trećini današnjih utakmica.

20′- Budućnost je nešto ofanzivnija u derbiju, ali zasad bez prilika.

12′-GOOOOLLLL! Efektan gol Kalezića, Zeta vodi na Cetinju.

1′-Počelo je šest mečeva domaćeg prvenstva.
U centru pažnje biće duel gradskih rivala Budućnosti i Mladosti. Domaćem timu bi i bod garantovao titulu, ukoliko u posljednjoj rundi savladaju otpisano Jedinstvo.

Kiksu lidera nada se Sutjeska, koja gostuje Iskri, dok će otpisani Lovćen dočekati sjajnu Zetu.

Bokelj je ispao pa će igrati za časti protiv Dečića, a važan meč u borbi za opstanak igraju Rudar i Grbalj.

BumBum
BumBum

Tužna CG liga..
Gdje su vam vatrogasci na stadionu? Šta radi policija kad neko neće da napusti tribinu? Zašto se čeka zaključenje meča u Danilovgradu?
Oće li sad Budućnost u kvalifikacije za LŠ? Zeta i Mladost lagano u LE, dok će Sutjeska to obezbijediti preko Kup-a?
4 predstavnika od 12 timova? – Pa to ni Španci nemaju.
Svaka čast.. Ovo ni Mođi ne može.

Svasta
Svasta

Umišljena grupa, koja je vecim dijelom i protiv drzave. Nadam se da ce Zeta uzeti titulu.

Kemal Montengro

Dobro je to.

Zola
Zola

Moraju se Buducnosti oduzeti bodovi.Da su ovako nesto uradili navijači Zete ,,Vukovi” odmah bi bili kaznjeni…

miroslav
miroslav

Poslije se čudimo što su malo posjećene utakmice… ovakvu stoku treba poslat na stočnu pijacu

Pg
Pg

Pozivaju varvari da se dodje na utakmicu i pomogne svom klubu. I pogledajte sta rade !!! E zbog ovakvih divljaka na utakmice ne idu pravi navijaci.

cr7
cr7

Buducnost kazniti vratiti u nizi rang takmicenja za nauk.ovo ne rade navijaci nijednog kluba u cg sigurno oni ni igrom ni rezultatima nisu zasluzili ni evropu da igraju a ovi nazovi navijaci su sramota za grad I drzavu

Daka
Daka

Iz Zete sa,ne pisem navijacki vec realno.Kad se Zeta svako malo moze kaznjavati sa oduzimanjem bodova(zasluzenoi),onda nek se kazni i Buducnost,pa da bog da i Jedinstvo bilo prvak

cikotić
cikotić

Oće li što bit na kladionice?

Rade007
Rade007

Budućnost treba ugasit pod hitno,jer taj klub bruka i nas navijače i državu Crnu Goru.

Krsto
Krsto

Nijesu navijaci inali internet da vide da gubi sutjeska 🙂

joco
joco

A u trouglu, bud zeta mlados. Ko je onda sampion?

Zola
Zola

Trebala bi Zeta ako buducnpst izgubi sluzbenim rezultatom 3-0 zbog bolje gol-razlike

PG_man
PG_man

Zeta, sampion.

zlatan
zlatan

u trouglu je bolja buducnost dobila je mladost 2 put i jednom zet plus sa zetom nerijeseno i to je najvjerovatnije ako zeta ne poyeve fifa i uefa da reaguju.Sjetimo se njihove odluke srbija albanija./oduzeto srbiji 3 boda.

Mira
Mira

Ovo nije navijacka vec divljacka grupa, sramotno ponasanje

Martin
Martin

A LOVCEN…Sto S njima.. Nov Stadion grade ? A oni se sele!!

NIGOS
NIGOS

Zapalili tribinu da vide sta ce biti u Danilovgradu pa da se onda napakuje. Jadno i zalosno, sampion koji u poslednjih 10 utakmica ima jednu pobjedu.

Nikola12
Nikola12

Ako budu imali zeta i buducnost isti br bodova, ko je prvi?

Djuzepe Meaca

Buducnost zbog boljeg medjusobnog odnosa

nino11
nino11

A ako federacija kazni Buducnost tri boda kao sto su kaznili Zetu? Ko ce tada biti prvak?

zlatan
zlatan

Zeta ako dobije bokelj u yadnjem kolu jer ima bolji medjusobni skor

Nikola12
Nikola12

Msm da imaju isti medjusobni, a da ako kazne buducnost sa 3 0, imace plus 21 gol razliku a zeta plus 20. Tako da je sve moguce