Fudbal Liga šampiona

Ples Atalante, Lajpcig osvojio London

Atalanta i Lajpcig zakoračili su ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona.

Naročito se to može reći za tim iz Bergama, koji je kao domaćin na “San Siru” savladao Valensiju 4:1.

Još jednom je Atalanta zadivila Evropu i došla na korak do senzacionalnog četvrtfinala.

Dvostruki strijelac bio je Hans Hatebur, pogađali su Iličić i Frojler, dok je nadu “slijepim miševima” sačuvao Denis Čerišev.

U Londonu je viđen samo jedan gol. Nakon što je Dejvis oborio Lajmera, penal je iskoristio Timo Verner i krunisao inicijativu Lajpciga, koja je trajala skoro sat.

Osjetilo se neigranje Kejna i Sona, Totenhem se mučio pred golom rivala, a najbliži pogotku bio je kada je Lo Selso pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Siguran je u završnici bio i golman Lajpciga Gulaši, pa sastav sa istoka Njemačke nosi veliku prednost na revanš pred svojim navijačima.

TOTENHEM – LAJPCIG 0:1
Verner 57.

ATALANTA – VALENSIJA 4:1
Hatebur 16, 63, Iličić 42, Frojler 57. – Čerišev 66.

73′- Najbolja šansa za Totenhem. Lo Selso je šutirao iz slobodnog udarca, a golman Lajpciga Gulaši je uz pomoć stative spriječio pogodak.

66′-GOOOL! Reakcija Valensije, gol Denisa Čeriševa za 4:1. Rus je dva minuta ranije ušao u igru.

63′-GOOOLLL! Dominacija Atalante se nastavlja, drugi pogodak Hansa Hatebura. Izbjegao je ofsajd, stigao do gola i pogodio za ogromnih 4:0.

57′-GOOLLL! Atalanta grabi ka četvrtfinalu. Frojler je strijelac za 3:0. Fenomenalno je šutirao sa 18 metara i pogodio mrežu Valensije.

57′-GOOOLL! Timo Verner koristi penal u Londonu, Lajpcig vodi zasluženo protiv Totenhema.

56′-Dejvis ruši Lajmera, čist penal za Lajpcig.

46′- Nastavljeni su susreti u Londonu i na “San Siru” u Milanu.

Nakon 45 minuta sjajna Atalanta vodi 2:0 protiv Valensije, dok je Lajpcig bio bolji u Londonu, ali zasad nije dao gol Totenhemu.

42′- GOOLLLL! Ludnica na “San Siru”. Sjajan udarac Josipa Iličića završio je ispod prečke gola Valensije za 2:0.

30′- Najbolja šansa za Valensiju. Maksi Gomez je pogodio stativu udarcem sa desetak metara, iskosa sa desne strane.

16′-GOOOOLL! Vodi Atalanta. Odlično je loptu pred gol Valensije ubacio Papu Gomez, dok je na pravom mjestu bio Hatebur.

8′- Uzbuđenje i na “San Siru”. Pašalić je imao veliku šansu za Atalantu, ali se istakao golman Valensije Domeneh.

4′- Pritisak Lajpciga na početku meča u Londonu. Angelino je pogodio stativu, da bi potom Loris zaustavio šut Vernera iz blizine.

1′-Počeli su večerašnji dueli osmine finala Lige šampiona.

Totenhem će pred svojim navijačima dočekati Lajpcig, bez dvojice najboljih fudbalera.

Odranije povrijeđenom Hariju Kejnu, pridružio se Son, pa menadžer Žoze Murinjo ima mnogo problema kada je napad u pitanju.

Sa druge strane Lajpcig igra veoma dobro ove sezone, a pored plasmana u nokaut fazu elitnog takmičenja, bori se i za titulu u Bundesligi.

Možda i najmanje atraktivan na papiru je duel Atalante i Valensije.

Tim iz Bergama će na “San Siru” dočekati nekadašnjeg vicešampiona Evrope i pokušati da dobru formu iz Serije A iskoristi u Ligi šampiona.