Fudbal CFL, 32. kolo

Petrovac pobjegao Titogradu, Jezero blizu Iskre

Fudbaleri Petrovca najveći su dobitnici 32. kola 1. CFL.

Petrovčani su golovima Đurđevića i Tačibane pobijedili u gostima Budućnost.

Sada imaju tri boda više od posljednjeplasiranog Titograda koji je remizirao sa Iskrom 1:1.

Danilovgrađani su takođe u vrlo nezgodnoj poziciji jer su samo bod iznad zone baraža.

Razlog je pobjeda Jezera u goleadi protiv Podgorice 3:2.

Sutjeska se vratila na drugo mjesto pobjedom nad Zetom, iskoristivši remi Dečića u Pljevljima.

CFL, 32. kolo:

Rudar – Dečić 0:0 – završeno
Jezero – Podgorica 3:2 (Mendi 18, Jovićević 40, Vukčević 44 – Vuković 72, Jovanović 81) – završeno
Iskra – Titograd 1:1 (Bakrač 16 – Popović 51)  – završeno
Zeta – Sutjeska 0:2 (Mihelić 1, Pajović 63) – završeno
Budućnost – Petrovac 0:2 (Đurđević 63, Tačibana 67) – završeno

Tabela: Budućnost 75, Sutjeska 51, Dečić 50, Podgorica 46, Rudar 42, Zeta 39, Iskra 39, Jezero 38, Petrovac 28, Titograd 25.

Tok mečeva:

Kraj pod Goricom, velika pobjeda Petrovca.

67′ GOL! Kakva četiri minuta za Petrovac. Đurđević asistent, Tačibana strijelac 0:2!

63′ GOL! Uh kakva vijest sa stadiona pod Goricom. Đurđević je dao gol i Petrovac vodi. bio bi to ogroman korak ka opstanku za Petrovčane!

63′ GOL! Sutjeska ide ka pobjedi. Vodi 2:0 u Golubovcima. Pajović glavom na centaršut Grivića.

Nastavljen je duel u Golubovcima, a krenuo je meč pod Goricom!

1′ GOLL! Mihelič je pogodio sa penala, Sutjeska povela u prvom minutu.

Završeno je u Danilovgradu. Remi koji više znači Titogradu, jer ako Petrovac izgubi vratiće “fenjer” Petrovčanima. Sa druge strane Iskra je samo bod od zone baraža.

51′ GOLLL!!! Titograd preko Popovića do 1:1, kako samo bitan gol u borbi za opastana!

46′ Nastavljen meč u Danilovgradu.

Kraj uzbudljivog meča u Beranama, Jezero je savladalo Podgoricu 3:2.

Poluvrijeme u Danilovgradu, Iskra ima minimalnu prednost protiv Titograda.

81.minut – GOOOL! Komplikuje se situacija za Jezero. Podgorica prilazi na 3:2, potpisao se Anđelko Jovanović nakon sjajnog udarca sa distance.

72.minut – GOOOL! Podgorica smanjuje vođstvo Jezera. Dušan Vuković na asistenciju Halila Muharemovića za 3:1.

16.minut – GOOOL! Miloš Bakrač strijelac za Iskru protiv Titograda. Iskusni štoper bio je najviši u skoku nakon kornera sa desne strane.

46.minut – Nastavljen je susret u Beranama.

1.minut – Počeo je okršaj Iskre i Titograda u Danilovgradu.

Kraj utakmice pod Golubinjom, uspavanka fudbalera Rudara i Dečića završena je 0:0.

Poluvrijeme u Beranama, Jezero ima sigurnu prednost protiv Podgorice.

85.minut – Dečić ostaje sa desetoricom, Abedin Hakšabanović je u dvadesetak sekundi dobio dva žuta kartona zato što se prilikom prekida na centru igrališta nije udaljio na propisanu distancu.

44.minut – GOOOL! Petar Vukčević donosi Plavljanima ogromnih 3:0. Bio je to pravi projektil iskusnog ofanzivca, Ivezić potpuno nemoćan.

40.minut – GOOOL! Jezero stiže do 2:0. Petar Vukčević je izveo korner, a Nikola Jovićević glavom matirao golmana Podgorice Nikolu Ivezića.

18.minut – GOOOOL! Mamadu Mendi dovodi Jezero do vođstva. On je spremno dočekao centaršut Ilije Radunovića sa desne strane, a onda glavom sproveo loptu u mrežu rivala.

46.minut – Nastavljena je utakmica u Pljevljima.

1.minut – Počeo je i duel u Beranama, gdje je Jezeroo ugostilo Podgoricu. Bitan meč za obje ekipe.

Završeno je poluvrijeme pod Golubinjom, mreže miruju. Tuzani su bili konkretniji, uputili četiri udarca u okvir gola, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

1.minut – Počeo je susret između Rudara i Dečića.

Najava:

Pet rundi prije kraja, sve sem pitanja šampiona je i dalje nepoznanica.

Traže se putnici u Ligu konferencija, ko će razigravati za opstanak i koji tim će se preseliti u niži rang.

U derbiju se sastaju Zeta i Sutjeska, novi-stari prvak dočekuje Petrovac, a Rudar će ugostiti Dečić.

Bijeg iz opasne zone traži Jezero u meču sa Podgoricom koja se približila ino sceni.

Rundu će upotpuniti duel ekipa koje nijesu u formi – Iskre i Titograda.