Fudbal liga šampiona

Real jedva iščupao bod, Feliks pogurao Atletiko, Liverpul u nastavku slomio Mitjilend

Još jedno veoma zanimljivo veče u Ligi šampiona – Real Madrid je u samom finišu izbjegao poraz u Menhengladbahu, Atletiko je u goleadi savladao Salcburg, dok su očekivane trijumfe upisali Mančester Siti i Liverpul.

Kraljevski klub bio je nadomak drugog poraza u grupi B, pošto je do 87. minuta gubio od Borusije u Menhengladbahu rezultatom 2:0 – ipak, golovima Benzeme i Kazemira, španski prvak uspio je da iščupa bod.

Atletiko je na svom terenu, u meču punom preokreta, bio bolji od Salcburga 3:2. Da “kolčonerosima” pripadne cio plijen pobrinuo se Žoao Feliks, koji je pogocima u 52. i 85. minutu donio Madriđanima prve bodove u elitnom takmičenju.

Liverpul je sa 2:0 pobijedio Mitjlined, a lak trijumf upisao je Mančester Siti koji je sa 3:0 izašao na kraj sa Marsejom.

Susret Atalante i Ajaksa okončan je 2:2. Gosti su imali veliku prednost na poluvremenu, što su Italijani anulirali u nastavku golovima Zapate.

Tok utakmica:

90+3.minut – GOOOOL! Real stiže do izjednačenja, Kazemiro spasava Madriđane novog poraza.

90+2.minut – GOOOL! Liverpul je na sigurnih 2:0. Salah je iskoristio penal.

87.minut – GOOOL! Real se nije predao, Benzema smanjuje na 2:1 u Menhengladbahu.

85.minut – GOOOL! Atletiko stiže nadomak pobjede, 3:2 u Madridu, Žoao Feliks je strijelac.

85.minut – GOOOL! I Porto je sada blizu trijumfa, Oliveira pogađa za 2:0 protiv Olimpijakosa.

81.minut – GOOOOL! Sve je jasno na Velodromu, Sterling otklanja nedoumice…

76.minut – GOOOL! Siti hita ka trijumfu u Francuskoj, Gundogan povećeva na 2:0.

60.minut – GOOOOL! Atalanta je izjednačila, munjevita kontra italijanskog tima koju kruniše Zapata.

59.minut – GOOOL! Real u još težoj stiuaciji, Borusija je duplirala svoje vođstvo. Ponovo Tiram…

55.minut – GOOOL! Proradio je i Liverpul, upisao se Žota. Nadigrana je odbrana Mitjilanda prilikom ove akcije “redsa”.

54.minut – GOOOL! Vraća se Atalanta, sada je 1:2 u Bergamu, Zapata unosi rezultatsku neizvjesnost.

52.minut – GOOOL! Stiže reakcija Atletika, na 2:2 poravnava Žoao Feliks.

47.minut – GOOOOL! Sjajna akcija Salcburga i pogodak Beriše. Austrijski prvak iznenađujuće vodi usred Madrida.

Poluvrijeme – sedam golova na šest utakmica, mreže miruju samo na Enfildu…

40.minut – GOOOL! Izjednačenje u Madridu, Salcburg preko Soboslaja poravnava na 1:1.

38.minut – GOOOL! 2:0 za Ajaks u Bergamu, grešku golmana Sportijela iskoristio je Traore.

33.minut – GOOOL! Real je u problemu, Borusija vodi, pogodak Tirama nakon lijepe asistencije Plee.

30.minut – GOOOL! Za Ajaks, Tadić iz penala.

29.minut – GOOOL! Atletiko Madrid vodi. Ljorente je poslije udarca s distance zatresao mrežu Salcburga.

18.minut – GOOOL! Siti je poveo na Velodromu, strijelac Feran Tores nakon neoprostive greške odbrane Marseja.

11.minut – GOOOL! Prva promjena na stadionu Dragao, Porto zahvaljujući Vijeri vodi protiv Olimpijakosa.

1.minut – počele su utakmice. Podsjetimo, u terminu 18.55 odigrana su dva duela, Bajern je kao gost savladao Lokomotivu 2:1, dok su Šahtjor i Inter remizirali 0:0.

Najava programa:

Atletiko Madrid našeg Stefana Savića, nakon teškog poraza od Bajerna na startu, pod imperativom je pobjede u duelu sa Salcburgom.

Real Madrid takođe mora da se vadi, ali četa Zinedina Zidana ide na noge M’gladbahu u dobrom raspoloženju nakon trijumfa u El Klasiku proteklog vikenda.

Siti gostuje Marselju, Porto čeka Olimpijakos u okviru grupe C, dok su u grupi D rivali Liverpul – Midtjiland, odnosno Atalanta – Ajaks.

Sjutra su na rasporedu utakmice u grupama E, F, G i H.