Fudbal

VAR Barseloni sačuvao pobjedu

Samuel Umtiti

Po veoma teškom terenu u Valjadolidu, Barselona je u pobijedila povratnika u Primeru 1:0.

Pogodak odluke postigao je Osman Dembele u 57. minutu. Francuz je nakon povratne lopte Serhija Roberta, koji je spriječio da izađe u gol aut, spremno reagovao i poslao loptu u gol.

Loš teren pravio je mnogo problema Kataloncima, pa ni Mesi nije odigrao na prepoznatljivom nivou.

U finišu je debitovao Malkom i poslije samo nekoliko minuta bio sam pred golom domaćih, ali je šutirao pravo u Masipa.

Najbolju šansu za domaće 15 minuta prije kraja imao je Keko.

Glavom je iz blizine šutirao pravo u Ter Štegena.

Isti fudbaler je u sudijskoj nadoknadi savladao golmana Barselone, skinuo majicu da proslavi vjerovatno gol karijere, ali je arbitar poslije asistencije VAR tehnologije signalizirao ofsajd.

Poslije dva kola Katalonci imaju šest bodova, dok je Valjadolid ostao na jednom.