Fudbal Telekom 1.CFL

Zarubica srušio Iskru, Podgorica sačuvala prvo mjesto

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Iskru 1:0 i probili se na treće mjesto na tabeli, dok su Podgorica i Dečić podijelili bodove 1:1, u sedmom kolu Telekom Prve lige.

“Plavi” su do bodova protiv Iskre došli u 90. minutu golom Dejana Zarubice. Prethodno je veliki posao odradio Aleksandar Vujačić, koji se izborio za loptu, a potom asistirao strijelcu gola odluke.

Dečić je vodio na terenu Podgorice autogolom Đajića i bio na putu da senzacionalno preuzme prvo mjesto, ali je Sentoku golom u nadoknadi zadržao tim Milorada Pekovića na prvom mjestu.

Sutjeska je kraj Bistrice golovima Osmajića i Markovića savladala Rudar, dok je Jezero produbilo krizu Petrovca pobjedom 1:0 golom Isljamija.

Titograd je došao do prvog trijumfa u sezoni – na Starom aerodromu je Mrvaljević dao jedini gol u meču protiv Zete.

Rezultati:

Petrovac – Jezero 0:1 (Isljami 22′ p.)
Sutjeska – Rudar 2:0 (Osmajić 66′, Marković 76′)
Titograd – Zeta 1:0 (Mrvaljević 53′)
Podgorica – Dečić 1:1 (Sentoku 90. – Đajić (autogol) 69′)
Budućnost – Iskra 1:0 (Zarubica 90′)

Tabela: Podgorica 15, Dečić 13, Budućnost (-1) 12, Sutjeska 11, Jezero11, Iskra 9, Zeta 8, Rudar 6, Titograd 5, Petrovac (-1) 2.

tok mečeva:

90′-GOOOLL! Pogodak za Budućnost, Dejan Zarubica je probio bedem Iskre. Veliki posao prethodno je odradio Aleksandar Vujačić, koji je bio asistent.

82′- Snažan udarac Draška Božovića iz slobodnog udarca sa 19 metara, brani golman Iskre, samo korner za Budućnost.

65′- I dalje nema golova u duelu Budućnosti i Iskre.

90+8′- GOOOOLL! Sentoku pogađa mrežu Dečića, Podgorica stiže do izjednačenje koje je zadržava na prvom mjestu tabele poslije sedam kola.

45+3′- Iskra ostaje sa desetoricom, zbog dva žuta kartona isključen je Adžović.

69′-GOOOL! Đajić je pogodio sopstvenu mrežu, prednost Dečića na terenu Podgorice.

24′- Budućnost je ofanzivnija protiv Iskre, dvije solidne šanse imao je Moraitis, ali golova i dalje nema.

Počeo je meč pod Goricom, posljednji duel sedmog kola igraju Budućnost i Iskra.

90′ Kraj na meču Titograd – Zeta i pobjeda domaćih golom Mrvaljevića.

45′ Poluvrijeme na DG areni bez golova. Tri šanse za fudbalere Podgorice, ali nijednu nijesu realizovali. Dečić potpuno bezopasan.

53′ GOL Titograd ima prednost protiv Zete. Marko Mrvaljević se upisao u strijelce.

1′ Igra se i na DG Areni. Podgorica dočekala Dečić.

90′ Kraj u Nikšiću, pobjeda Sutjeske. Poluvrijeme na meču Titograd Zeta, nema golova.

76′ GOL broj dva za Sutjesku. Božo Marković postigao je pogodak!

66‘ GOL U Nikšiću. Sutjeska je stigla do prednosti! Osmajić je strijelac.

90′ Kraj u Petrovcu. Domaći nijesu iskoristili svoje šanse. Pobjeda gostiju!

90′ U talasima napada Petrovac. Dvije dobre šanse, prvo Marković pa Vukčević. Epilog isti lopta odlazi pored desne stative. Jezero na pragu trijumfa.

1′ Krenuo je i okršaj Titograda i Zete. Nema promjene na dva meča koja su uveliko u toku.

65′ U Petrovcu. I dalje Jezero vodi i igra dobro i u nastavku, sada Petrovac pravi pritisak. Poluvrijeme je u Nikšiću.

35′ Dva puta tresao se okvir gola Rudara, ali bez gola za Sutjesku. Adrović je kod druge prilike bio i u ofsajdu!

20′ Golova nema u Nikšiću. Poluvrijeme u Petrovcu Jezero ima prednost.

1′ Krenulo je u Nikšiću.

22‘ Prvi gol danas viđen je u Petrovcu. Jezero vodi! Ernes Isljami je pogodio sa bijele tačke.

Prvi su na teren izašli fudbaleri Petrovca i Jezera, a dva tima sa vrha igraće nešto kasnije.

Neočekivani derbi između Podgorice i Dečića počinje u 18 sati. Sutjeska od 16 čeka Rudar, da bi sat kasnije trebalo da igraju Titograd i Zeta.

Posljednji duel u 19 sati igraju Budućnost i Iskra.

Lolo
Lolo

Je li ovo realan naslov,forsira se Buducnost koje mjesto zauzima Bud a koje Podgorica i Decic pa oni su prvi ,drugi sto je sad bitnija Buducnost od Decica ili bilo kojeg kluba posebno kad su rezultati na strani I Podgorice I Decica.Novinari,administratori dajte malo realniju sluku crnogorskog fudbala ne forsirajte Buducnost budite realni cak ovakvim pisanjem stvarate animozitet crnogorskih navijaca… Više »