Košarka I A MCKL

40 poena Vukovića, Sutjeska izgubila od Ibra

Gašić

Košarkaši Ibra pobijedili su Sutjesku 77:74 u 17. kolu I A MCKL.

Nikšićani su u posljednji minut ušli sa tri poena prednosti nakon trice Nikole Koraća.

Ipak Ibar je napravio preokret sa dvije trojke, prvo je izjednačio Armin Kalić, a za pobjedu je pogodio Armin Hot takođe za tri poena.

Hot je meč završio sa 21 poenom, sedam asistencija i šest skokova. 14 poena dodao je Nedim Feleć, 13 Kalić.

Kod Sutjeske po 16 poena Radosava Spasojevića i Ismeta Sejfića.

Lovćen je u gostima nadigrao košarkaše Teoda 94:84.

Cetinjani su ofanzivno bili izuzetno raspoloženi i tako su osigurali 13. trijumf u sezoni uz samo dva poraza.

Miloš Popović je sa 21 poenom bio najefikasniji kod pobjednika, po 18 poena dodali su Aleksa Popović i Đukanović.

Petar Kusovac i Arsenije Vučković su na drugoj strani ubacili po 22.

Podgorica je u gostima slavila protiv Primorja 102:86.

Sjajna druga četvrtina bila je presudna za tim Zorana Kašćelana koji je drugi kvartal dobio 31:18.

18 poena dao je Vladimir Tomašević, po 14 su dodali Aleksandar Kartalović i Novak Musić.

Kod Primorja sjajni Slobodan Miljanić je ubacio 27 poena uz sedam asistencija za indeks korisnosti 36.

Pobjedu je ostvarilo i Jedinstvo u gostima kod Ol Starsa 88:68.

Nenad Vuković je odigrao briljantno i ubacio je 40 poena! 24 je dodao Stefan Glogovac.

Aleksandar Bogojević je sa 19 poena bio najefikasniji u domaćem timu.

Sinoć je Studentski centar dobio Pljevlja 104:56.

Tabel: Studentski centar 16-1, Lovćen 13-2, Podgorica 12-5, Sutjeska 11-4, Primorje 11-6, Ibar 10-7, Jedinstvo 7-9, Teodo 6-9, Danilovgrad 4-11, Ol Stars 4-13, Zeta 2-14, Pljevlja 1-16.

tekst: kscg.me