Košarka ABA liga

Arhivirana i Cedevita, Budućnost Voli hita ka prvom mjestu

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Cedevita Olimpiju 89:75 u meču 18. kola ABA lige.

Ljubljančani su 30 minuta pružali jak otpor, ali je na kraju naš sastav u velikom stilu stigao do pobjede.

Melvin Edžim je fenomenalno otvorio meč i njegova briljanta igra u prvom poluvremenu nosila je Budućnost Voli. Sjajno su počeli i u prvih pet mintua stvorili 11 poena prednosti 21- 10. Cedevita Olimpija se oporavila i do kraja prve četvrtine smanjila na minus pet.

U drugoj četvrtini uslijedio je potpuni preokret. Budućnost Voli je trojkom Dela Valea povela 33:24, a gosti su odgovorili serijom 14:0 i stigli na 38:33.

Pet poena bila je razlika nakon 20 minuta 48:43 vodio je tim Jurice Golemca.

Bilo je problema za naš sastav i u trećem periodu, a gosti su imali 58:50 i šut Rupnika za tri koji je izašao iz obruča i olakšalo je to preokret. Popović je trojkom zaokružio seriju 7:0, za 57:58, riješeno je sve krajem treće i početkom posljednje četvrtine.

Serijom 8:0 tim Dejana Milojevića je otišao na odmor između dvije četvrtine sa 68:63, a ukupno je parcijal iznosio 18:2 za 78:65 na manje od pet minuta prije kraja.

Kobs je ubacio 24 poena, 17 je ubacio Edžim, 14 Danilo Nikolić, 10 Dela Vale.

Kod Ljubljančana 26 poena Blažiča, ali samo tri u posljednjoj četvrtini, 11 je dodao Rupnik.

Budućnost Voli sada ima skor 20-3!