Košarka

Barsa demolirala Olimpijakos

Košarkaši Barselone pobijedili su Olimpijakos sa čak 90:63 u 26. kolu Evrolige.

Od dolaska Svetislava Pešića na klupu Katalonci igraju kao preporođeni. Osjetio je to i grčki tim u sred Atine izgubio je sa čak 27 poena razlike.

Sve se to desilo u drugom poluvremenu, pošto je razlika nakon 20 minuta bila poen.

Onda kanonada gostiju, posebno u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa čak 16 poena razlike.

Ante Tomić je predvodio Barselonu do pobjede uz dabl – dabl koji je ostvario sa 19 poena i 10 skokova, a dodao je i dvije asistencije.

U Olimpijakosu su najbolji sa po 14 poena bili Džamal Meklin i Printezis.

Himki je pobijedio Makabi u gostima 94:91, što je iskoristila Baskonija da ubjedljivom pobjedom protiv Žalgirisa uhvati trenutno osmo mjesto.

Moskovljane je do 15. pobjede predvodio Gil sa 24 poena, Aleksej Šved je zabilježio dabl-dabl sa 22 poena i 12 asistencija, dok je naš Marko Todorović ubacio šest poena uz tri skoka.