Košarka

Barsa pala u paklu Morače, treća pobjeda Budućnost Volija u Evroligi

Treću pobjedu ove sezone u Evroligi, košarkaši Budućnost Volija ostvarili su protiv Barselone – “plavi” su savladali Katalonce 67:64 u 11. kolu Evrolige.

U ne previše lijepoj utakmici Podgoričani su uspjeli da sruše još jednog giganta evropske košarke.

Nakon CSKA i prethodno Baskonije, pala je i Barselona u grotlu krcate “Morače”.

Nije večeras služio šut za tri ekipu Aleksandra Džikića, ali su i pored toga uspjeli da budu pravi u ključnim trenucima utakmice i upišu treći trijumf u Evroligi ove sezone.

Izjednačen meč viđen je u glavnom gradu Crne Gore. Prednost je tokom meča prelazilča sa jedne na drugu stranu, a problem za naš tim bile su tri lične plejmejkera Nemanje Gordića, uz neigranje povrijeđenog Nikole Ivanovića.

Upravo je organizator “plavih” bio jedan od junaka trijumfa. Kod rezultata 59:54 za goste vezao je osam poena, pogodio dvije trojke i pokrenuo Podgoričane ka uspjehu.

U neizvjesnoj završnici Džekson je iskoristio oba bacanja, a posljednji šut za produžetak nije pogodio Hanga.

Nemanja Gordić i Erl Klark ubacili su po 12, a Danilo Nikolić poen manje.

U taboru Barselone 12 poena Adama Hange.

Budućnost će u sljedećem kolu gostovati Gran Kanariji.

TOK UTAKMICE:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

Promašio je Hanga trojku za produžetak, nova pobjeda Budućnosti!

Džekson poslije faula koristi oba bacanja, 67:64!

Izgubili su “plavi” loptu, Gordić je faulirao Singltona na šutu za tri poena, a on je iskoristio sva tri penala, 65:64, na 17 sekundi do kraja.

Erl Klark sa penala polovičan, 65:61, pola minuta do kraja.

Prodor Džeksona, 64:59, još 90 sekundi! Pešić opet zove minut odmora, Barselona očajna u napadu!

Osam poena Nemanja Gordića u nizu, 62:59 za naše šampione! Još dva i po minuta. Tajm aut Pešića, “Morača” gori!

Pengos je trojkom donio pet poena viška Barsi, ali je Gordić vratio trojku. 57:59 do kraja četiri minuta.

Trojka Suada Šehovića, pa dva poena Petra Popovića. “Morača” je na nogama, 51:48 poslije dva minuta u odlučujućem dijelu igre.

TREĆA ČETVRTINA:

Pred završnu četvrtinu rezultat je 46:46. Mogli su momci trenera Džikića da vode, ali je Oriola blokadom zaustavio polaganje Džeksona.

Igraju se jake odbrane i u nastavku. Poslije trojke Singltona, Barselona vodi 44:40.

Barsa je otvorila drugi dio sa četiri poena, da bi potom Koti Klark pogodio trojku, a onda nakon faula bio siguran sa penala. 36:37.

DRUGA ČETVRTINA:

Nakon 20 minuta Barselona vodi 33:31. Danilo Nikolić sa 10 poena predvodi “plave”. Na drugoj strani, osam poena Adama Hange.

Trojke Ertela i Hange, Barselona je prišla na 28:27. Imali su “plavi” i pet poena viška poslije pogotka Seada Šehovića, 26:21.

Nikolić je u seriji, pogodak za dva, pa još jedna trojka, 24:21 na polovini druge četvrtine.

Trojkom Danila Nikolića Budućnost je otvorila drugu četvrtinu, potom su Oriola i Kanga pogodili za dva, da bi iz kontre Popović izjednačio na 19:19.

PRVA ČETVRTINA:

Nakon 10 minuta Katalonci vode 15:14. Budućnost je promašila svih šest sedam šuteva za tri, ali su odlično realizovali situacije za dva poena 6/7.

Barselona je bila u seriji 7:0 i povela je 12:8. Već tri faula ima Nemanja Gordić.

Gosti su pogodili četiri poena, pa su uzvratili “plavi” preko Omića i Erla Klarka za 4:4.

U timu Budućnosti večeras neće biti povrijeđenog Nikole Ivanovića.

“Plavi” će dočekati ekipu, koja ima visoke ambicije, da se najmanje plasira u plej of, a iz prikrajka se nada i mjestu na završnom turniru.
Barselonu predvodi proslavljeni trener Svetislav Pešić, a izuzetno su jaki pod obručem gdje dominiraju Tomić, Serafan, kao i pokretljivi Singlton.

Izabranici Aleksandra Džikića pobjedama nad Baskonijom i CSKA pokazali su, da kada odigraju dobro, mogu da savladaju i na papiru kvalitetnijeg rivala.

Katalonski tim u prethodnih 10 kola ima šest trijumfa i kao favorit dočekuje meč u “Morači”.

53 Komentara na "Barsa pala u paklu Morače, treća pobjeda Budućnost Volija u Evroligi"