Bogdanović srušio Bruklin, Ajzea Tomas konačno pravi

Raspoloženi LeBron Džejms nije bio dovoljan Klivlendu da izađe na kraj sa Filadelfijom u rano jutros odigranom meču NBA lige.

Aktuelni vicešampioni izgubili su rezultatom 108:97, a “Kralj” je duel okončao sa 30 poena, devet skokova i osam asistencija.

Pobjednika je predvodio Džej Džej Redik sa 22 poena, 18 je dodao Ben Simons, a 17 Džoel Embid. Hrvat Dario Šarić je takođe bio dobar i ubacio je 16 pogodaka.

Najviše drame donio je obračun Sakramenta i Bruklina. Dearon Foks je Kingsima obezbijedio produžetak košem sa zvukom sirene, da bi domaći kroz dodatnih pet minuta stigli do trijumfa sa 116:111.

Ključnu ulogu u produžetku imao je Bogdan Bogdanović sa sedam od ukupno 23 poena u cijelom susretu. Srpski reprezentativac imao je i pet skokova i tri asistencije.

LA Lejkersi su preslišali Majami sa 131:113, a najbolji meč od dolaska u tim iz Kalifornije odigrao je Ajzea Tomas. Bivši igrač Bostona i Klivlenda postigao je 29 poena – ubacio je sedam trojki iz 11 pokušaja.

U redovima Majamija istakao se Dvejn Vejd sa 25 poena.

Portland je bio bolji od Minesote 108:99 u posljednjoj utakmici jutrošnjeg programa.

Viđen je šuterski obračun Demijana Lilarada sa jedne i Karl-Entonija Taunsa s druge strane. Prvopomenuti je ubacio 35 poena, dok je centar Vulvsa dao pola koša manje.

Nemanja Bjelica je opet bio u startnoj postavi i za 34 minuta na parketu postigao osam poena i uhvatio 12 lopti.