Budućnost trojkama zatrpala Zvezdu, Ivanović presudio

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Crvenu Zvezdu 92:86 u derbiju 15. kola ABA lige!

Fenomenalna šuterska noć Budućnosti i povratak na lidersku poziciju regionalnog takmičenja. Plavo-bijeli su ubacili 16 trojki iz 23 pokušaja, u finišu su imali raspoloženog Ivanovića i pobijedili su drugi put u sezoni aktuelnog šampiona!

Zvezda je bolje ušla u meč, imala i šest poena prednosti u prvoj četvrtini, ali je Budućnost već tokom prve četvrtine preokrenula i držala je vođstvo praktično do kraja. Gosti su u više navrata prijetili, u posljednjem minutu smanjili na minus dva, ali je poslije koša Ivanovića slavlje moglo da počne.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ivanović sa 18 poena, 17 je dodao Gibson, 15 Lendri, 13 Nikolić.

Na drugoj strani se istakao Ročesti sa 19 koševa.

tok meča:

IV Četvrtina

92:86 KRAJJJJ!!! Zvezda je prišla na minus 2, ali Ivanović je presudio polaganjem!

88:83 Ivanovićeva sjajna trojka, pa polaganje Gordića. Budućnost ima plus pet pred posljednji minut!

83:81 Serija Zvezde 7:3 uz nekoliko promašenih zicera Budućnosti. Drama u finišu-

80:74 Budućnost čuva prednost, promašaji sada spolja na obije strane.

III Četvrtina

73:67 Kraj treće četvrtine u stilu čitavog meča. Po trojka na obije strane, Ročesti pa Danilo Nikolić. 13 trojki dala je Budućnost iz 15 šuteva, nestvarno.

68:61 Zvezda je povela u jednom momentu sa tri razlike poenima Enisa, ali onda opet Budućnost. Trojke i dalje odlično šutiraju plavo-bijeli (12/14) i prednost je sedam poena. Tajm aut Zvezda.

56:54 Momenti ispunjeni greškama i nervozom. Igra se koš za koš.

50:50 Budućnost je povela 50:42, ali brzih Zvezdinih 8:0 i neriješeno je. Ljut je Aleksandar Džikić, zove tajm aut.

II Četvrtina

47:42 Nestvarno šutersko poluvrijeme Budućnosti. Plavo-bijeli su dali devet trojki iz 11 šuteva. 15 poena Gibsona 3/3 za tri poena.

40:38 Ročesti se raspucao i drži Zvezdu u malom zaostatku. Bivši crnogorski reprezentativac postigao je već 11 poena.

36:30 Zvezda je preko četiri minuta bila bez koša iz igre, a Budućnost je za to vrijeme napravila seriju 11:0. Plus šest je, plavo-bijeli i dalje odlično šutiraju.

31:27 9:0 serija Budućnosti uz mnogo bolju odbranu. Penali pa trojka Lendrija donose plavo-bijelima maksimalan višak na meču.

I Četvrtina

22:27 Zvezda sa pet uzastopnih poena završava prvu četvrtinu. Pero Antić je ubacio tri trojke iz tri pokušaja i najzaslužniji je za prednost gostiju poslije prvog dijela meča.

22:22 Šuterski obračun u Morači. Trojke padaju na obije strane, Budućnost odlično parira evroligašu u igri na veliki broj poena. Dobra košarka u Morači.

13:12 Preokret Budućnosti na krilima sjajnog šuta za tri poena. Tri trojke iz tri šuta našeg tima i vođstvo prvo na meču u odličnoj atmosferi.

5:8 Zvezda je bolje otvorila meč, imala i 6:0, međutim trojka Suada i zakucavanje Nikolića vraćaju Budućnost u egal.

Biće to duel ekipa koje dijele čelnu poziciju na tabeli sa istim učinkom – po 12 pobjeda i dva poraza.

Crnogorski prvak prvi međusobni duel u Beogradu dobio je 79:75.

Prošle sezone Crvena zvezda dobila je oba meča u ligaškom dijelu šampionata, dok je u polufinalu slavila sa 2:1 u pobjedama.