Budućnost i Mornar 2/2, radovala se i Sutjeska

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici cetinjski Lovćen 93:67 (17:18, 20:17, 27:18 i 29:14), u utakmici drugog kola Super lige.

To je drugi trijumf podgoričkog tima u Super ligi, nakon što je na startu slavio protiv Sutjeske.

Lovćen je doživio prvi poraz, nakon što je u prvom kolu slavio protiv Ulcinja.

Šampion Aba lige je, nakon izjednačene prve dvije četvrtine, pitanje pobjednika riješio sredinom trećeg dijela meča i u 29. minutu stekao prednost od 17 poena (64:47).

Razlika je u 23. iznosila 21 (74:53), u 35. bilo je 26 (79:53), a u 40. minutu 28 poena (93:65) .

Najefikasniji u pobjednčkom timu bio je Nikola Ivanović sa 21, Nemanja Gordić ubacio je 18, dok su sa po 15 poena meč završili Aleksa Ilić i Kajl Lendri.

U cetinjskom timu po 16 poena ubacili su Petar Aranitović i Aleksa Popović.

Drugu pobjedu ostvario je i barski Mornar. Izabranici Mihaila Pavićevića su u komšijskom derbiju pobijedili Ulcinj kao gosti 80:72.

Barani su u neizvjesnoj meču ipak rutinski stigli do trijumfa, a najzaslužniji za to bio je Derik Nidam. Crnogorski reprezentativac igrao je 31 minut i ubacio 32 poena uz šut iz igre 11/19. Pratio ga je Uroš Luković koji je odigrao fenomenalnu partiju sa 18 poena i 15 skokova za indeks korisnosti 37.

U redovima domaćih 20 poena, osam asistencija i šest skokova Kejsija Šeparda, 10 poena dodao je Ilić.

Pobjedu je ostvarila i Sutjeska koja je pobijedila Teodo pred svojim navijačima 75:61. Nikšićani su do prve pobjede u Super ligi stigli zahvaljujući fenomenalnoj posljednoj četvrtini koju su dobili 26:9 i na kraju su ubjedljivo slavili.

Nikšićani su vodili većim dijelom prvog poluvremena, imali su +7 na odmoru, međutim u trećoj četvrtini Tivćani su uzvratili, preokrenuli međutim u posljednjoj dionici domaćin je dominirao.

Nikola Pavlićević je bio najefikasniji sa 22 poena uz devet asistencija. 22 poen dodao je i Đoković, dok je Sidi ubacio 14 poena uz 13 skokova za indeks korisnosti 30. Dvocifren je bio i Lalović sa 12 poena i osam uhvaćenih lopti.

Kod gostiju 14 poena Sekulovića, 10 je ubacio Savić.