Košarka Turnir u znak sjećanja na tragično stradalog košarkaša

Budućnost Voli najbolja na Memorijalu Ljubo Jovanović

Košarkaši Budućnosti Voli osvojili su trofej na Memorijalu “Ljubo Jovanović”.

Podgoričani su u finalu bili bolji od domaćina turnira Danilovgrada 82:72.

Izjednačeno prvo poluvrijeme viđeno je u finalu, ali je u drugom gost bio znatno bolji.

Treću četvrtinu dobio je 24:16, posljednji 23:21. Najveća razlika iznosila je 17 poena 72:55.

Danilo Ivanović postigao je 25 poena uz šest asistencija u pobjedničkom timu. 13 poena i sedam skokova dodao je Danilo Kojičić.

Na drugoj strani 26 poena i 10 asistencija Vasilija Jovovića, 17 poena uz osam skokova dodao je Nikola Đokovića.

Turnir se tradicionalno održava u čast Ljuba Jovanovića koji je ubijen 30. juna 2011. godine na Cetinju. Karijeru je počeo u Budućnosti, a igrao je i u Lovćenu i Sutjesci.

Posljednju sezonu proveo je u grčkom KAOD-u sa kojim je izborio plasman u Prvu ligu.

Posljednjih dana života boravio je na Cetinju, gdje je bio sa B reprezentacijom Crne Gore, koja se pripremala za učešće na turniru u Kini.