Košarka Turnir u lionu

Crna Gora izgubila od Francuske, kobna posljednja četvrtina

Košarkaši Crne Gore upisali su poraz na startu turnira u Lionu, koji služi kao priprema za predstojeći Mundobasket.

Nikola Vučević i društvo izgubili su od Francuske rezultatom 80:72, iako su u većem dijelu susreta bili u prednosti.

U prvom periodu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a nakon izjednačene borbe u uvodnih deset minuta (19:19) crnogorska selekcija dominirala je u drugom kvartalu i na odmor otišla sa zalihom od sedam poena (43:36).

Naš nacionalnim tim nije ispuštao prednost tokom treće četvrtine i na ulasku u posljednju dionicu vodio je sa 59:51.

Djelovalo je da izabranici Zvezdana Mitrovića hitaju ka pobjedi, ali Francuzi su se odjednom razigrali i ekspresno preuzeli kontrolu meča u svoje ruke.

Domaći su za pet minuta završnog perioda napravili seriju 20:4 i nagovijestili trijumf.

Predvodili su ih Nikola Batum sa 18 i Evan Furnije sa 17 poena, dok su se u redovima našeg državnog tima istakli Vučević sa dabl-dabl učinkom (12p, 10s), Derek Nidam sa 11 i Bojan Dubljević sa 10 pogodaka.

Crna Gora sjutra u 18 sati igra protiv Argentine, koja je u prvom meču turniru izgubila od Brazila 89:82.

Przi
Przi

Pripremni mečevi nema potrebe dase kometarišu, tu je poenta da se proba sve, a ne da se pobijedi.

Gaso
Gaso

Cemu sluzi ovaj NBA all star ako moze ko da mi objasni od ovih sto se radovase kad nas je udostojio nastupa. Ja se nesto ne razumijem.

Marko Novakovic

Pa on je jedini pravi Crnigorac

Cojke
Cojke

Kao i Budućnost u Evroligi, problem nam je uvijek ta 4. četvrtina. Nevjerovatno!
To je 100% do našeg mentaliteta, nema druge…

Delboj

Tako ti mnogo toga nije jasno, ni istorija drzave, ni porijeklo…

marius
marius

Mi smo dobili dvije cetvrtine,jednu odigrali nerijeseno, i samo jednu izgubili. S obzirom da smo igrali sa jednom od jacih sv, reprezentacija, mislim da je dosta dobar rezultat .

Marko996
Marko996

Brate oni su sa pola gasa igrali i onda furnije malo dao gas u zadnu cetvrtinu i razvalise nas u 2 minuta

....
....

Prva je kontrolna al Sehovici neka idu na godisnji posle ove 3 utakmice..

Mne. cg
Mne. cg

e ovo kad igraju dobro i dozive nevjerovatan pad e to da zabrinjava. e zato i sluze prijateljski mecevi

Marko996
Marko996

Slabo su branili njihovu tranzaciju ne trce dovoljno dobro nazad u odbrani a i Vucevic mora mnogo bolje, ali polako tek su poceli da se uigravaju nadam se da ce bit to sve dobro kad pocne SP