Košarka

Čudesan preokret “plavih”, Budućnost izvukla veliki trijumf u Zadru

Kakva završnica i kakav čudesan preokret košarkaša Budućnosti Voli u dvorani Krešimir Ćosić.

Podgorički klub bio je praktično prežaljen u Dalmaciji, ali je u posljednja dva minuta istopio veliki zaostatak i na kraju slavio protiv Zadra sa 104:103.

Nakon igre 2+1 Luke Božića, hrvatski predstavnik je na dva minuta i 12 sekundi prije kraja meča poveo sa 102:92.

Djelovalo je da će izabranici Vladimira Jovanovića upisati četvrti uzastopni poraz na gostovanjima ove sezone u regionalnom takmičenju, ali gosti se nisu predali.

Tre Bel-Hajns i Kameron Rejnolds odigrali su fantastično i postarali se da kazne opuštanje igrača Zadra, koji su izvjesno već vidjeli još jedan veliki skalp, nakon što su u prethodnom kolu šokirali Crvenu zvezdu u Beogradu.

Kod rezultata 103:98 Bel-Hajns je pogodio trojku, a onda odmah prekinuo akciju domaćih.

Ukrao je loptu, asistirao Rejnoldsu, a američki košarkaš takođe pogodio šut van linije 6.75m za potpuni preokret.

Imali su domaći sedam sekundi da probaju da povrate prednost i upišu trijumf, ali Karlo Žganec nije iskoristio šut za tri.

Bel-Hejns je predvodio “plave” sa 28 poena, Rejnolds je dodao 19, a Petar Popović 16.

S druge strane, blistao je bivši igrač podgoričkog kluba Luka Božić sa 34 poena, Antonio Jordano je brojao do 23.

Igrači Zadra su u večrašnjem meču izveli čak 38 slobodnih bacanja, pogodili su 31.

Penali “plavih” iznosili su 12/14.

Obje ekipe su sada na učinku četiri pobjede i tri poraza, a Budućnost Voli u narednom kolu, idućeg vikenda, dočekuje Cibonu.