Čudo Darušafake u sred Madrida

Košarkaši Darušafake napravili su iznenađenje protiv Reala u Madridu i slavili su 84:80

Turski tim je poravnao rezultat u seriij na 1:1 protiv najboljeg tima prvog dijela sezone. Darušafaka je odigrala fenomenalan meč i nagrađena je u finišu.

Presudio je praktično Vilbekin košem za 78:80 na 40-tak sekundi prije kraja. Nakon toga Klajburn je sa penala gostima donio plus 4, da bi Rendolf smanjio na 80:82 sedam sekundi prije kraja. Vonamejker je stavio pečat na meč pošto je realizovao oba bacanja i više povratka za Real nije bilo.

Darušafaka je inače igrala dobro prvo poluvrijeme. Tokom uvodnih 20 minuta gosti su imali i do devet koševa viška. Djelovalo je međutim da će Real sve preokrenuti. Ljulj se raspucao na startu trećeg perioda, pa je madridski tim stigao i do 58:51. To međutim nije obeshrabrilo momke Dejvida Blata. Vratili su se i izborili neizvjesnu završnicu u kojoj su slavili.

21 poen ubacio je Vonamjeker. Po 17 koševa dodali su Vilbekin i Žižić, 13 koševa Klajburn. Kod Reala22 koša Ljulja, 16 Ajona.