Košarka Fiba liga šampiona

Desetkovani Mornar doživio debakl

Košarkaši Mornara upisali su najteži poraz u sezoni – Barani su u SC Topolica izgubili od češkog Nimburka 98:66 u utakmici 13. kola Lige šampiona.

Desetkovani crnogorski viceprvak, lišen usluga Pulena, Nidama, Herisa, Lukovića i Bjelice, sa desetoricom igrača u rosteru nije mogao da parira raspoloženom rivalu u meču bez rezultatskog značaja.

Da se oslabljena četa Mihaila Pavićevića neće dobro provesti u večerašnjem susretu bilo je jasno nakon uvodnih deset minuta igre.

Raspucani češki sastav pokazao je snagu i stekao kapital koji mu je garantovao rutinsku pobjedu.

Prvu četvrtinu Nimburk je dobio sa 31:12, a u trećoj stigao i do maksimalnih +45.

U završnom kvartalu domaći su koliko-toliko ublažili poraz, ukupno deveti u ovom takmičenju.

Najbolji u domaćem timu bio je Nemanja Vranješ sa 26 poena, a dvocifren učinak imali su još Ivan Jelenić (14) i Vukota Pavić (11)

Na drugoj strani izdvojili su se Vojteh Hruban sa 16 i Martin Peterka sa 15 poena.

Mornar u posljednjem kolu Lige šampiona, 4. februara, gostuje Gaziantepu.

Barani se prije toga okreću znatno važnijem, abaligaškom, izazovu. Barani u petak idu na noge Zadru.