Košarka Kvalifikacije za Mundobasket

Francuska pala u grotlu Morače, velika pobjeda Crne Gore!

Konačno je Francuska pala u mečevima sa Crnom Gorom – naši košarkaši savladali su večeras u “Morači” olimpijskog vicešampiona 70:69 i napravili veliki korak u borbi za plasman na Mundobasket.

Koš odluke dao je Nemanja Radović 27 sekundi prije kraja, a potom su Francuzi promašili tri šuta u posljednjem napadu.

Nisu naši momci dozvolili da im opet izmakne trijumf nad velikanom svjetske košarke.

Od starta je Crna Gora parirala Francuskoj i pored problema sa centrima.

Međutim, veliki doprinos dao je pod koševima Aleksa Ilić, koji je skokovima i naročito zakucavanjima podizao atmosferu u podgoričkoj dvorani.

Imala je Crna Gora i osam poena prednosti na krilima raspucanog debitanta Radeboua, ali su se Francuzi vratili.

U završnici se igralo poen za poen, a klatno sreće ovog puta bilo je našoj strani i Crna Gora je proslavila veliku pobjedu.

Nemanja Radović ubacio je 15 poena, Džona Radebou 12, uz šest skokova, Vladimir Mihailović 11, a Nikola Ivanović 10. Aleksa Ilić je uz šest koševa imao i 10 uhvaćenih lopti.

Sa druge strane, 18 poena centra Reala Vensana Poarjea, 16 je dodao Teo Maledon.

Crna Gora će u ponedjeljak gostovati Portugalu, koji je večeras izgubio od Mađarske 69:68.

Tok utakmice:

Krajjjj, pobjeda Crne Gore!!!!

70:69 – Radović sjajan iz solo akcije, tajm aut zove Kole, još 27 sekundi.

68:69 – Žaite sa bacanja polovičan, još 43 sekunde.

68:68 – Okobo za dva, počeo je posljednji minut.

68:66 – Nikola Ivanović sa penala, nakon skoka u napadu. Još minut i 10.

66:65 – Trojka Radeboa sa sirenom za kraj napada. 110 sekundi do kraja.

63:63 – Prodor Mihailovića za izjednačenje. Još dva i po minuta.

61:63 – Okobo je poentirao za dva, tajm aut je pozvao Radović jer se mučimo u napadu u posljednjoj četvrtini. Tri minuta do kraja.

Nemanja Radović i Vensan Poarje pod košem (foto: FIBA)

59:56 – Poslije serije Francuza 8:0, faul nad Mihailovićem, koji je pogodio sva tri bacanja.

56:52 – Prepolovili su Francuzi naše vođstvo za nepuna dva minuta u posljednjoj četvrtini.

Odlična igra naših momaka i vođstvo 56:48 pred posljednjih 10 minuta. Razigrao se Radebou u trećoj četvrtini, važan učinak Alekse Ilića u reketu, uz veoma dobrog Nemanju Radovića, ali i sve reprezentativce koji daju maksimum.

52:44 – Kontra i još jedno zakucavanje Alekse Ilića! Još dva minuta u trećoj četvrtini.

Zoran Nikolić u duelu sa Mohamadom Žaiteom (foto: FIBA)

50:44 – Radović sa poludistance, pa odlična odbrana i poeni Radeboua iz kontre. “Morača” je na nogama, tajm aut zove Kole.

46:44 – Radović nakon asistencije Ivanovića lako polaže, a naš tim u nastavku vodi Radebou sa sedam poena. Još tri i po minuta do kraja trećeg perioda.

39:39 – Razigrao se Poarje, šest poena je ubacio u nastavku utakmice za četiri minuta.

37:35 – Radebou daje četiri poena u nizu, to su njegovi prvi koševi u našem nacionalnom timu.

Džona Radebou (foto: FIBA)

Odlična Crna Gora u prvom dijelu, naš tim vodi 33:31. Devet poena Radovića, po šest Žugića i Ivanovića, dok je Ilić ubacio četiri, uz čak osam skokova. Kod gostiju, sedam poena Poarjea,

33:31 – Mnogo bacanja u finišu prvog dijela, naročito za Francuze. Naši preko Radovića iz reketa dolaze do 33:31, sedam sekundi do odmora. Minut odmora pozvao je Vensan Kole.

25:25 – Francuzi su vezali četiri poena, a naši odgovorili sa šest za izjednačenje poslije zakucavanja Fedora Žugića!

19:21 – Uzvraćaju naši, sjajno zakucavanje Ilića, pa dobra odbrana i poeni iz kontre Žugića.

15:21 – Serija Francuza 6:0 u prva dva minuta drugog perioda, pa je Radović pozvao tajm aut.

Kraj prve četvrtine – neriješeno je 15:15.

11:12 – Mihailović je iskoristio dva od tri slobodna bacanja za 11:10, a Žaite vratio prednost Francuskoj.

9:9 – Izjednačenje, mini serija Crne Gore preko Mihailovića i Ivanovića.

5:9 – Serija Francuza 4:0 – poeni Okoboa, pa Albisija.

5:5 – Trojka Nemanje Radovića za prvo izjednačenje (4.35).

Nikola Ivanović (foto: FIBA)

2:5 – Francuska ima plus tri, Poarje je postigao četiri od pet poena gostiju na startu.

2:1 – Ivanović je postigao prve poene za “crvene, nakon dva i po minuta igre.

Minut i šest sekundi se čekalo na prvi koš, postigao ga je Labejri sa linije bacanja za 1:0.

Počela je utakmica u “Morači”.

Najava meča

Crna Gora dočekuje Francusku (19.00) u meču petog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Naši momci su u novembru prošle godine u finišu ispustili pobjedu nad “trikolorima” u gostima, pa će sada pokušati da se revanširaju, i pored brojnih kadrovskih problema (prije svega na centarskim pozicijama).

Francuska sa ulogom favorita ulazi u večerašnji meč, a trenutno je lider u grupi E sa maksimalnim učinkom, dok izabranici Boška Radovića imaju dvije pobjede i isto toliko poraza.

Crna Gora će za tri dana kvalifikacije nastaviti gostovanjem Portugalu.

Burin
Burin

Sjajna pobjeda ostvarena srcem I iskustvom. Na srecu, Zoran Nikolic nas sa svojim greskama pri kraju nije kostao pobjede. Aleksa Ilic sjajna cetvorka, Nemanja Radovic odlican. Vlado Mihailovic kad se lomi probija odbranu I donosi mir u ekipu. Radebau sjajan suter. Bravo momci.

Zdravko
Zdravko

Svaka cast momci na igri i borbenosti.E sad kad dodje Evropsko ako Vucevic i ostali koji sad negdje uzivaju u hladovini pozele da idu na Evropsko pola vas ce doma sto po meni ne bi smjeli dozvoliti bez obzira na vas rezultat tato.Ili si Doncic ili nisi

Kenan
Kenan

Zamisli te da Crna Gora ima 2 miliona ljudi pa bili bi u svim disciplinama medju 3 u svijetu… BRAVO MOMCI

Monte
Monte

Bravo momci svaka vam cas,osvjetlali ste obraz nase CG jos jednom.Zelim vam svaku srecu u narednim utakmicama,i jos ste jednom dokazili kako jedna teritorijalno relativno mala drzava moze pobjedit ovolike velikane ko sto je na primjer Francuska,znaci srce i talenat su bitni,jos jednom svaka cast!

Marko23
Marko23

Suuper.. Nek nam je sa srećom.. Ali sramota da rtcg ne prenosi utakmice CG bez obzira koji sport.