Košarka Eurobasket

Herojski oproštaj od Eurobasketa: Crna Gora se vratila nakon minus 27, ali nije mogla do preokreta

Crnogorski košarkaši oprostili su se od prvenstva Evrope – u meču osmine finala naša selekcija poražena je od domaćina Njemačke 85:79.

Izabranici Boška Radovića odigrali su u prvih 20 minuta najslabije od starta Eurobasketa, ali nisu odustajali.

Iako su na polovini utakmice zaostajali 48:24, a na startu nastavka 51:24, crnogorski košarkaši pokazali su karakter.

Raspucali su se naši momci, pogađali su spolja Dubljević, Mihailović i prije svega Peri.

Upravo je nakon dvije trojke naturalizovanog Amerikanca naš tim došao na minus pet 69:64, u 33. minutu meča.

Naši su prijetili do kraja, a onda su prste opet umiješali arbitri.

Kod rezultata 80:75 u posljednjem minutu, Simonović je oduzeo loptu Šrederu, a u kontru je krenuo Drobnjak, kojeg je sa leđa faulirao upravo plejmejker Njemaca.

Arbitri su pustili akciju, položio je Mihailović, a potom nakon izvedene lopte Njemačke, dosuđen je nesportski faul Periju nad Šrederom i sve je bilo gotovo.

Međutim, i pored poraza, naši momci zaslužuju samo pohvale za sve što su uradili u prethodnih desetak dana u Gruziji i Njemačkoj.

Kendrik Peri ubacio je 25 poena, uz šest asistencija, Bojan Dubljević dodao je 22 i uhvatio sedam lopti, Marko Simonović je uz 13 koševa imao i devet skokova, a dvocifren je bio i Vlado Mihailović sa poena.

U domaćoj selekciji, 22 poena Šredera, Lo i Vagner dodali su po 14.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

40. minut – Tehnička Bošku Radoviću nakon faula nad Šrederom, koji sa penala rješava utakmicu, 85:77.

40. minut – Lo sa penala 82:77 i lopta za Njemce.

40. minut – Nesportski faul sviraju sudije Periju nad Loom nakon gledanja snimka. U prethodnoj akciji oprostili su Šrederu faul nad Drobnjakom u kontri. Nevjerovatno.

40. minut – Naši su oduzeli loptu, Mihailović je položio 77:80, do kraja 22 sekunde.

40. minut – Dubljević sa bacanja siguran, 75:80. Još 52 sekunde.

39. minut – Brz napad naših i poeni Dubljevića, 73:80. Još minut i po.

37. minut – Peri sa penala polovičan, 69:76. Tačno tri minuta do kraja.

35. minut – Četiri poena za Njemce iz reketa, naši ne koriste dva napada, rival vodi 73:64, pa je minut odmora pozvao Boško Radović.

33. minut – Peri veže dvije trojke, naši su u meču, 64:69! Za nepuna tri minuta 14:2 za Crnu Goru!

32. minut – Odlično otvaramo posljednju četvrtinu, trojka Simonovića, pa 2+1 Perija, potom odlična odbrana pa novo polaganje Perija. 67:58, tajm aut Njemačka.

TREĆA ČETVRTINA:

Najbolja četvrtina našeg tima, koji je dobio period sa 27:19. Ubacili su naši pet trojki, ali Njemci i dalje imaju velikih 67:50, pred završnih 10 minuta.

25. minut – Naši su počeli da pogađaju spolja, precizan je bio Vlado Mihailović za tri, ali je nažalost Šreder uzvratio. 56:40.

23. minut –  Serija Crne Gore od 11:0, Mihailović je ubacio trojku, potom Dubljević dvije, a kapiten je poentirao i iz reketa nakon ofanzivnog skoka. 51:35. Tajm aut Njemačka.

DRUGA ČETVRTINA:

Crna Gora ima veliki minus na poluvremenu, Njemci razigrani, problemi za naš tim na obje strane terena. Osam poena ubacio je Peri, a šest Dubljević. Njemce predvodi Šreder sa osam poena, sedam asistencija i četiri skoka, dok je Lo dodao devet koševa.

17. minut – Pogodio je Drobnjak trojku nakon serije promašaja naših sa distance. Međutim, Njemci ne popuštaju, 38:19, na tri minuta do poluvremena.

14. minut – Domaći odlično pogađa spolja, nakon trojke Vagnera vode 32:14. Naši se muče u napadu, samo četiri poena za četiri minuta u drugoj četvrtini.

12. minut – Njemci su u naletu, serija 15:2 za vođstvo 26:12. Radović zove minut odmora.

PRVA ČETVRTINA:

Serijom 8:0 Njemci su završili prvu četvrtinu i vode 19:10.

7. minut – Naši se bude, dva poena uz faul i iskorišćeno bacanje Simonovića, pa nakon dobre odbrane pogotkom Mihailovića sa poludistance. 10:11.

5. minut – Seriju Njemačke od 11:0 prekinuo je trojkom Peri. Jedini naš strijelac na startu meča. 5:11.

3. minut – Naši su poveli pogotkom Perija za dva, a onda serija Njemaca od osam poena. Tajs za dva uz faul, trojka Obsta i potom laki poeni za Tajsa na dodavanje Šredera, pa je selektor Radović pozvao tajm aut.

Selektor Boško Radović odlučio je da u startnoj petorci budu Kendrik Peri, Petar Popović, Dino Radončić, Nemanja Radović i Bojan Dubljević.

U domaćem timu zaigraće Šreder, Obst, Fojtman, Vagner i Tajs.

Najava utakmice:

Poslije veoma dobrih partija u grupi, izabranici Boška Radovića zasluženo su dobili priliku da se nadmeću u nokaut fazi.

Crna Gora je pobijedila Gruziju, Bugarsku i Belgiju, uz poraze od Španije i Turske.

Njemačka je favorit u današnjoj utakmici, ali će naši momci bez rezultatskog imperativa pokušati da iznenade.

Pobjednik ovog meča će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz susreta Grčka-Češka, koji je na programu sjutra.

Tivćanin
Tivćanin

Katastrofa.
Ništa nam ne ide od ruke ni na jednom planu.
Možda je vrijeme da se kvalitetnije procijenimo.

Zlata
Zlata

Postovanje za Montenegro!!

Drača
Drača

Svaka čast momci.Odigrali ste veoma dobro cijelo prvenstvo,tj nijeste se nigdje obrukali. Ipak je ovo mnogo jako prvenstvo.

Gorštak
Gorštak

Ovo su Momci Par excellence, koji vole svoju državu i ginu za nju. Veliko poštovanje. Biće ovo ekipa koja će nas još mnogo puta obradovat. Bravo Radoviću Dubljeviću i ostali, ponosni smo na vas.

Mojo
Mojo

Cus herojski. Sto bi tek pisalo da smo dobili. Smanjimo dozivljaj malo, nismo nosta posebno

Titograđanin

Bravo MONTENEGRO za junačku igru, protiv fukrskog suđenja se ne može. Čestitke komšijama Hrvatima na zlatu u vaterpolu!

Veljo
Veljo

Koje herosjtvo ljudi???? Dno od igre. Bruka! Sramota!

Eto tako
Eto tako

Dobro, bar smo mi u CG navikli da nas kradu, sto sudije, sto crkva, sto politicari….