Ibru derbi protiv Lovćena, pobjede Podgorice i Jedinstva

KK Ibar (foto: balkanleague)

Košarkaši Ibra dobili su derbi 10. kola I A MCKL protiv Lovćena 1947.

Rožajci su u svojoj dvorani slavili 72:69, pa su izuzetno zakomplikovali situaciju u vrhu tabele.

Lovćen je kontrolisao dešavanja u prvom poluvremenu. Imali su Cetinjani konstantno prednost, stvorili su je serijom 10:0 za 20:11, a najviše su pobjegli na 12 poena – 44:32.

Ipak domaći su već na startu treće četvrtine smanjili zaostatak, prišli na 43:45. Početkom posljednjeg perioda napravili su seriju 11:0 kojom su preokrenuli na 60:56.

Igrala se vrlo neizvjesna završnica u Rožajama, a imali su i gosti svoje šanse koje su promašili. Ibar je sa penala stigao do vrlo važne pobjede.

Po 12 poena za pobjednnički tim dali su Vasilije Knežević i Marko Ljujić koji je imao i 13 skokova. 11 poena, 10 skokova i šest asistencija dodao je Nemanja Simović.

Kod Lovćena 21 poen i osam skokova Alena Hadžibegovića, 14 poena, 11 asistencija i šest skokova dodao je Vošington.

Lovćen ima 6-3, a Ibar uz meč manje 5-3. Podgorica je na skoru 6-4 poslije pobjede nad Teodom 65:55.

Tim trenera Bogavca prilično rutinski je osigurao pobjedu u ovom meču. Poveo je serijom 10:0 odmah na startu 10:2 i više nije ispuštao prednost.

Maksimalna razlika iznosila je 22 poena – 46:24.

U finišu je Teodo samo ublažio zaostatak.

Marko Kovačević je sa 14 poena bio najefikasniji kod pobjednika, 10 poena dodao je Ognjen Čarapić.

Kod gostiju 14 poena Zdravka Boškovića, 13 Bredforda Kristijana.

Jedinstvo je petu pobjedu uz četiri poraza ostvarilo nanijevši Milenijumu šesti poraz.

Bjelopoljci su slavili 85:63.

Prva četvrtina bila je neizvjesna, gosti su imali prednost 19:15, ali je u nastavku tim Dušana Dubljevića sa 27:11 napravio presudnu razliku i riješio meč.

Marko Kljajević je dao 14 poena za domaće, 13 je dodao Bogdan Rutešić koji je imao i osam skokova i četiri asistencije, po 12 poena dodali su Boško Bumbić i Nenad Vuković.

Milenijum je sa 11 poena predvodio Nemanja Gavranić, 10 poena dodao je Pavle Titić.

Sjutra od 18 sati se sastaju Primorje 1945 i Danilovgrad.