Juniori ispunili cilj i opstali u A diviziji

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore obezbijedila je opastanak u A diviziji i tako ispunila prvenstveni cilj na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj.

Izabranici Nebojše Bogavca su u meču za 13. mjesto savladali Sloveniju 73:63.

Naši su maksimalno angažovano počeli utakmicu i to je već u prvoj dionici dalo rezultat. Uvodnih deset minuta igre Crna Gora je dobila sa 23:15, a već do kraja poluvremena stekla ogromnih +15 (42:27).

Vratila se Slovenija u trećem kvartalu na jednocifren minus, međutim pobjeda “crvenih” nijednog momenta nije bila ugrožena.

Najbolji pijedinac susreta bio je Danilo Brnović sa 2o poena, uz odličan šut iz igre 8/10, a imao je i pet uhvaćenih lopti.

Dvocifren učinak imali su još Marko Simonović sa 13 (devet skokova) i Janko Čepić sa 11 poena.

Za titulu prvaka Evrope od 20:15 časova u Bratislavi boriće se Srbija i Španija.