Juniorima za opstanak potrebne dvije pobjede

Juniorska reprezentacija nije uspjela da iskoristi prvu priliku da izbori opstanak u elitnom rangu evropske košarke – izabranici Nebojše Bogavca poraženi su od Finske 82:67 (17:21, 20:18, 20:20, 25:8) u prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 16. mjesta.

Loše izdanje u posljednjoj četvrtini koštalo je ”crvene” boljeg rezultata u duelu protiv Finske, pa u preostala dva meča na šampionatu, u razigravanju od 13. do 16. mjesta moraju da ostvare maksimalan učinak, kako bi i narednog ljeta igrali u A diviziji.

Prvi protivnik u razigravanju u duelu u kojem je pobjeda imperativ je Letonija, u subotu od 13 sati i 30 minuta.

U duelu protiv Finske u kojem je pobjeda donosila opstanak u A diviziji, naša reprezentacija je nakon prve dionice imala četiri poena prednosti (21:17), a na početku druge dionice bilo je i ”plus devet” (28:19). Nakon poena Bojića, bilo je i velikih ”plus 13” – 37:24.

U posljednja tri minuta druge četvrtine, Finska je međutim, napravila seriju 13:2 i zaostatak smanjila na samo dva poena (39:37).

Početak treće četvrtine pripao je ”crvenima” koji su preko Simonovića i Slavkovića poveli 48:40, potom imali dvocifrenu prednost (55:44), ali su ponovo dozvolili protivniku da se vrati i u posljednjih deset minuta uđe sa samo dva poena minusa (59:57).

Posljednja dionica u potpunosti je pripala Finskoj koja je na početku tog perioda stekla sedam poena prednosti (69:62), a nakon serije 8:0, stekla nedostižnih 12 poena viška (77:65).

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Marko Simonović sa 15 poena i 10 skokova, pratili su ga Andrija Slavković i Nikola Žižić sa po 13.

Kod Finaca, Pihlajamaki je ubacio 22, dok su još dvocifreni bili Heinonen sa 17 i Tahvainen sa 11.