Košarka Evropsko prvenstvo u Podgorici

Krah kadeta u Podgorici, ništa od povratka u A diviziju

Kadetska reprezentacija Crne Gore nije uspjela da izbori povratak u elitni rang evropske košarke.

Izabranici Mladena Ostojića su u meču za treće mjesto na EP B divizije u Podgorici i direktnom meču za plasman u viši rang, doživjeli debakl od Danske rezultatom 85:54.

Danska se mnogo bolje oporavila od polufinalnog poraza, naši su imali i osjetno manje vremena za odmor i sve se to odrazilo na ishod meča.

Prvo poluvrijeme donijelo je dozu neizvjesnosti, pošto su se “crveni” držali koliko toliko u egalu. Danska je istina imala prednost, 22:15 poslije prve četvrtine, a 38:28 na poluvremenu.

Treća četvrtina bila je presudna što se tiče pitanja pobjednika, Danci su taj period dobili 31:13 i tako stvorili nedostižnu prednost.

Grbović je meč završio sa 12 poena, 10 je dodao Bogavac, dok je Vukčević uz osam poena imao i deset skokova.