Larkin i Micić odveli Efes u finale Evrolige

Košarkaši Anadolu Efesa boriće se za trofej Ervolige, pošto su u prvom polufinalnom meču fajnl-fora u Vitoriji savladali Fenerbahče 92:73.

Tim Ergina Atamana dominirao je čitavim tokom utakmice, a lidersku ulogu imao je sjajni Šejn Larkin koji je izluđivao odbranu Fenera.

Nakon egal igre u uvodnoj dionici, Efes je početkom druge dionice preuzeo kontrolu nad mečom ne dozvolivši rivalu da načini preokret.

U finišu trećeg kvartala Efes je prvi put stekao dvocifrenu zalihu, koju je u posljednjoj četvrtini konstantno uvećavao. Pitanje pobjednika definitivno je riješio Larkin trojkom za 82:61, četiri minuta prije kraja.

26-godišnji američki bek u redovima Efesa susret je okončao sa 30 poena, uz po sedam skokova i asistencija. Veliku pomoć dobio je od Vasilija Micića koji je ubacio 25 poena.

Najefikasniji u timu Fenera bio je roviti Jan Veseli sa 14 pogodaka.

Protivnik Efesa u nedjeljnom finalu biće bolji iz meča Real Madrid – CSKA Moskva.