Laso pohvalio Dina Radončića

Kako se fajnal-for Evrolige bliži, naš Dino Radončić ima sve veće povjerenje trenera Pabla Lasa u timu Real Madrida u španskom šampionatu.

Naš reprezentativac, jedan od najtalentovanijih tinejdžera evropske košarke, u pobjedi u gostima Estudijantesu 92:75 dobio je priliku da igra 15 minuta.

Sa skorom od dva poena, dva skoka, asistencijom, ukradenom loptom i blokadom je demonstrirao odličnu igru u odbrani, što je prevashodno bio zadatak.

“Real je tim u kojem mladi igrači poput Dina uvijek dobijaju šansu. Pokazao je pravi stav, borben je i podređuje sebe ekipi. Tako se zarađuju novi minuti”, rekao je Laso nakon meča.

Real Madrid je nakon 29 odigranih mečeva u španskom prvenstvu ubjedljivo prvi sa skorom 26-3. Sa pet pobjeda više od najbližeg pratioca Baskonije “kraljevići” su već obezbijedili prvo mjesto pred plej-of, pet kola prije kraja.