Košarka Evroliga

Ludi preokret Valensije, Zvezda nemoćna u Barseloni

Košarkaši Valensije sjajnom igrom u posljednjem minutu stigli su do preokreta i pobjede protiv Makabija 82:80.

Veoma izjednačen meč viđen je tokom većeg dijela susreta, a gosti su u posljednji minut ušli uz rezultat 75:79.

Ipak Valensija je preokrenula. Prvo je Prepelič pogodio dva penala, da bi zatim Bender samo jednom bio precizan 77:80 na 40 sekundi prije kraja.

Domaći su imali napad i djelovalo je da će izgubiti pošto je Van Rosom izgubio loptu.

Gosti su držali posjed sve do isteka napada kada je Vilbekin promašio trojku. Dubljević je uhvatio loptu, dodao Kaliniću koji je našao Vilijamsa. Trojka za 80:80.

Tajm aut Makabi sedam sekundi prije kraja.

Napad gostiju, Dubljević krade loptu Žižiću pronalazi Van Rosoma koji pogađa za 82:80.

Dubi nije poenterski bio raspoožen, ali je uz šest poena imao sedam assitencija, pet skokova i dvije ukradene lopte.

Prepelič je blistao sa 22 poena, 15 je dodao Vilijams, 12 Tobi.

Zvezda je izgubila od Barselone 76:65, a realno nije imala nikakvu šansu.

Domaći su fenomenalnom odbranom ograničili Zvezdu na šest poena u prvoj četvrtini, 22 za poluvrijeme.

Prednost je išla na plus 22 početkom trećeg perioda i sve je bilo riješeno.

Nikola Mirotić predvodio je Barselonu sa 23 poena, Davidovac na drugoj strani 12.