Košarka Barani ispustili pobjedu nad FMP-om

Markota i Pulen rešetali, Mornar izgubio od FMP-a

Košarkaši Mornara propustili su lijepu šansu da mini turneju po Srbiji završe na pozitivan način.

Barani su u šestom prijateljskom susretu, u isto toliko dana, izgubili od FMP-a sa 93:88.

Izabranici Mihaila Pavićevića su u finišu vodili sa 86:83, imali i posjed, ali vezanim greškama odveli su sebe u poraz.

Najbolju partiju od dolaska u Mornar pružio je Damir Markota, koji je susret okončao sa 32 poena, šutiravši za tri 7/9.

Ponovo je na visini zadatka bio i Džejkob Pulen sa 26 poena i sedam asistencija. Istina, ne može se pohvaliti procentom šuta van linije 6.75m (4/13).

Ovu utakmicu je zbog lakše povrede propustio Antabija Voler, a tokom prve četvrtine lakšu povredu zaradio je i Nemanja Vranješ, zbog čega nije igrao u nastavku meča.

Mornar se tako sa mini turneje po Srbiji vraća sa polovičnim skorom – 3:3.

Nije bitno

Čuš poraz od FMP-a? Kako se samo brukaju. Neće valjda neuigranost da im bude boljka? Neće im promijeniti ništa na bolje Nidam i Bjelica ako ne igraju kao tim. I sa ovim rosterom treba da lagano pobjedjuju FMP. Da sam im trener bio bih bijesan ko ris.