Memfis savladao Denver, Jokić meč završio sa posjekotinom

U derbiju Zapadne konferencije, pobjedu i to ubjedljivu odnijeli su Memfis Grizlisi koji su deklasirali Denver Nagetse. Konačan rezultat 112:94 ne oslikava stanje stvari pošto je Memfis imao i preko 30 poena prednosti u jednom momentu.

U potpunosti su zaustavili Nikolu Jokića, posebno u drugom poluvremenu. Trener Majk Meloun je vrlo brzo shvatio da nema potrebe da rezikuje eventualnu povredu Jokića koga su ionako prebili, posebno sudeći po fotografijama koje su kružile društvenim mrežama tokom utakmica.

Jokić je završio utakmici sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije za nešto manje od 27 minuta na parketu. Najefikasniji pojedinac na meču bio je Dža Morant koji je ubacio 23 poena u pobjedi Memfisa.