Košarka Kup Crne Gore

Milenijum iznenadio Teodo, ubjedljive pobjede Podgorice, Sutjeske i Primorja

Milenijum je napravio iznenađenje dana u Kupu Crne Gore za seniore. Sigurne pobjede i plasman u četvrtfinale ostvarili su Podgorica, Sutjeska i Primorje.

Duel prvoligaša pripao je Milenijumu koji je sa 81:65 savladao Teodo.

Podgorički klub je u posljednjoj četvrtini odigrao savršeno i stigao je do malo iznenađenja. 28:13 dobili su domaći završni period i osigurali trijumf.

Luka Žugić je ubacio 23 poena, 13 uz devet asistencija dodao je Aleksandar Bogojević, a 11 poena i devet skokova dodao je Miloš Jovanović.

U redovima Teoda 16 poena i osam skokova Gorana Vučićevića, 11 poena Zdravka Boškovića.

Podgorica je bila ubjedljiva protiv Pljevalja i slavila je 94:51.

U prvom poluvremenu su domaći riješili pitanje pobjednika pošto su vodili poslije 20 minuta 46:16.

Podgoričane su do trijumfa vodili Marko Kovačević sa 17 poena, Nikola Mišković koji je uz 14 poena imao i osam skokova, dok je Aleksandar Langović dodao 13 poena.

U poraženom timu 15 poena Malika Grenta, 11 Janka Jelovca.

Sutjeska je sa lakoćom dobila nikšićki gradski derbi protiv Montenegra.

Izabranici Velimira Gašića slavili su 99:50.

Bogdan Bojić je sa 23 poena bio najefikasniji, po 14 poena dodali su Ilija Varajić i Jovan Vojinović, dok je Miloš Vujović uz 13 poena imao i 12 skokova.

Kod Montenegra po devet poena Petra Višnjića i Pavla Milića.

Sigurno u duelu sa drugoligašem bilo je i Primorje 1945.

Novljani su slavili protiv Podgorice II 105:61.

U trećoj četvrtini je domaći tim slomio konačno otpor rivala, mada je i na poluvremenu bilo 20 razlike.

21 poen postigao je za pobjednički tim Veselin Kovačević, 19 poena uz devet skokova dodao je Dragan Bjeletić, a 15 poena imao je Eldin Huremović.

Kod Podgorice 14 poena i osam skokova Dimitrija Mališića, 12 poena Amara Hota.