Košarka NBA

Milvoki nastavio da pobjeđuje, Dalas bez Dončića poražen u Atlanti

Košarkaši Milvokija savladali su Filadelfiju 119:98 i nastavili put ka prvom mjestu na Istoku uoči plej ofa.

Utakmica u “Fiserv forumu” odlučena je u trećoj četvrtini, koju su “baksi2 riješili u svoju korist 37:23.

Janis Adetokumbo odigrao je odličan meč sa 31 poenom, 17 skokova i osam asistencija.

Pratio ga je Kris Midlton sa 25 poena i devet uhvaćenih lopti.

Kod gostiju po 17 poena Miltona, Korkmaza i Embida.

Milvoki je lider Istoka sa učinkom 48-8, dok je ekipa iz Pensilvanije na petom mjestu sa 35 pobjeda i 22 poraza.

Očajna posljednja četvrtina koštala je Dalas poraza u Atlanti 111:107.

U završnih 12 minuta Atlanta je sa 34:21 preokrenula utakmicu u kojoj je dotad uglavnom zaostajala.

Kolins sa 35 poena i 17 skokova i Jang sa 25 poena predvodili su “houkse”.

Sa druge strane 33 poena Hardeveja, 22 Karija, dok Luka Dončić nije igrao.

Hjuston je slavio na parketu Jute 120:110.

Kobna je za domaći tim bila pretposljednja četvrtina, koju su “rokitsi” dobili 38:19.

Sjajan je bio udarni tandem Hjustona. Džejms Harden postigao je 38, a Rasel Vestbruk 34 poena.

Kod domaćih 31 poen Mičela, 22 je dodao Klarkson.

Hjuston i Juta su nakon ove utakmice izjednačeni na diobi četvrte i pete pozicije na Zapadu sa učinkom 36-20.

Majami je bio bolji od Klivlenda i došao do trijumfa rutinski 124:105.

Sve je na Floridi bilo riješeno već do poluvremena, nakon kojeg su domaći vodili 82:52.

Nan je ubacio 24, a Robinson 19 poena za Majami, dok je Osman postigao 19 koševa sa druge strane.

Majami je poziciji četiri na Istoku sa36 pobjeda i 20 poraza.

Klivlend je daleko od zone plej ofa, na začelju iste konferencije sa samo 15 pobjeda i 41 porazom.