Košarka Evrokup

Moćni Mornar razbio Brešu

Nova sjajna partija i ubjedljiva pobjeda Mornara nad Brešom 95:76, u trećem kolu B grupe Evrokupa.

Sjajan ulaz u meč imali su izabranici Mihaila Pavićevića. Poslije nepuna tri minuta bilo je 14:0, da bi nakon 10 minuta na semaforu pisalo 30:10 za vicešampiona Crne Gore.

Mornar je do poluvremena održao veliku prednost, a najbolji period igre Breša je imala na početku nastavka, kada je uspjela da dođe na samo osam poena zaostatka.

Međutim, ponovo su se probudili izabranici Mihaila Pavićevića, pogađali su iz svih pozicija, a naročito za tri poena, pa je brzo prednost Barana porasla na skoro 20 poena.

Posljednja četvrtina prošla je u odrađivanju posla, pa je Mornar upisao drugu pobjedu u Evrokupu ove sezone.

Ponovo je Mornar bio raspoložen u šutu za tri poena, pa su domaći ubacili 12 trojki iz 25 pokušaja.

Najefikasniji je bio Marko Jeremić sa 14 poena, po 11 su dodali Keni Gebrijel, Derek Nidam i Nemanja Vranješ.

Kod gostiju po 13 poena Brnsa i Saketija.

Barskom timu u nedjelju slijedi gostovanje Crvenoj zvezdi u derbiju ABA lige, dok će 20. oktobra na parketu Metropolitansa u Parizu nastaviti takmičenje u Evrokupu.