Košarka Aba liga, 8. kolo

Mornar na krilima Pulena srušio Split

Košarkaši Mornara nastavili su da bilježe pozitivne rezultate u ABA ligi.

Barani su do četvrtog uzastopnog, a ukupno šestog trijumfa, stigli na gostovanju Splitu – 95:87.

Izabranici Mihaila Pavićevića dozvolili su hrvatskom predstavniku da se razleti po terenu u uvodnih deset minuta igre.

Nakon prve četvrtine Mornar je gubio sa 35:21, a onda okrenuo stvari na parketu. Već do poluvremena Barani su imali minimalan zaostatak (50:49), a potom diktirali ritam i tokom trećeg perioda.

Pred finalni kvartal Mornar je vodio sa 79:71 i stečenu prednost održavao do samog kraja. Split je u finišu došao na koš minusa (85:87), ali srećom po goste do preokreta nije došlo.

U pobjedničkom timu blistao je Pulen sa 27 poena. Vajthed je dodao 14, a Smit i Jeremić po 13.

Kod Splita 21 poen Lukovića, po 16 Đokovića i Mesičeka.

U ABA ligi slijedi dvonedjeljna pauza zbog reprezentativne akcije, a u narednom, 9. kolu, Mornar dočekuje Partizan.