Košarka ABA liga

Mornar osvojio Zagreb

Košarkaši Mornara na pravi način započeli su sezonu u ABA ligi, u kojoj imaju visoke ambicije.

Izabranici Mihaila Pavićevića su usred Zagreba savladali Cibonu rezultatom 92:88.

Mornar je bolje počeo duel, u prvoj četvrtini imao vođstvo 19:10, ali uslijedio je veliki pad u igri gostiju.

Cibona je zagospodarila na parketu “Draženovog doma” i u 17. minutu povela 39:28.

Barani su od tog momenta polako topili zaostatak, u finišu treće četvrtine napravili preokret i do kraja nisu ispuštali prednost.

Džejkob Pulen bio je najefikasniji igrač susreta sa 21 poenom, uz šest asistencija.

Milko Bjelica i Damir Markota dodali su po 18, dok je Antabija Voler duel završio sa 13 poena.

Kod Cibone, 17 Šejna Gibsona, 14 Filipa Bundovića.

Drugi crnogorski predstavnik u regionalnom takmičenju, Budućnost Voli, na teren izlazi sjutra – “plavi” od 18 sati dočekuju Zadar.

The Vojvoda
The Vojvoda

Bravo barani👊👊👊, pozdrav iz NK

Šćepan majušni

A šta je domaćim igračima ako su slučajno u ekipi sede na klupi i “trunu” a 8-10 stranaca se razigrava i ponekad odigra nešto da valja mladost demotivišu a matore strance motivišu i igrom i velikim novcem !? ekipa koja nema domaćih igrača je legija stranaca i traje dok ima para. !?!?!?!?