Košarka ABA liga

Mornar rutinski pobijedio u Čačku

Košarkaši Mornara pobijedili su kao gosti Borac 87:76 u ranije odloženom meču ABA lige i na sjajan način stavili tačku na 2020. godinu.

Barani su od starta kontrolisali rezultat u Čačku, a do poluvremena su došli do sedam poena prednosti, 48:41.

Pitanje pobjednika i definitivno je odlučeno u trećoj četvrtini koja je ekipa Mihaila Pavićevića dobila 21:12 i sa velikih plus 16 otišla u posljednjih 10 minuta.

Tokom završne dionice Mornar je imao i plus 25, ali je dozvolio Borcu da smanji razliku. Međutim, nije bilo neizvjesnosti do kraja, pa je Mornar rutinski završio utakmicu i došao do 10. pobjede u ABA ligi ove sezone, uz samo dva poraza i to na gostovanjima Crvenoj zvezdi i Budućnosti Voli.

Ponovo je ekipu, kao i prije tri večeri u Ljubljani protiv Cedevita Olimpije predvodio Džejkob Pulen. Ubacio je 18 poena, a pored njega dvocifren učinak imali su i Bjelica sa 13, Smit je dodao 12, a Vajthed 10.

U domaćem sastavu 12 poena Torntona, a 10 Smita.

Neće biti predaha za Barane, koji već u nedjelju dočekuju Igokeu u derbiju ABA lige, s obzirom da tim iz Laktaša ima devet trijumfa i dva poraza.